Деяким військовополоненим морякам вперше дозволили подзвонити рідним — адвокат

Поділитися
Деяким військовополоненим морякам вперше дозволили подзвонити рідним — адвокат Українські військовополонені моряки не могли подзвонити додому майже п'ять місяців
Також слідство призначило третю незаконну експертизу.

Деяким українським військовополоненим морякам, яких РФ захопила в Керченській протоці, дозволили подзвонити рідним, написав у Facebook адвокат Микола Полозов. Він також повідомив, що щодо полонених українців слідство призначило чергову незаконну експертизу.

"Сьогодні стало відомо, що стосовно частини військовополонених слідство прийнято рішення дозволити здійснення телефонного дзвінка додому. Ми розраховуємо, що слідство прийме таке рішення відносно кожного з 24 військовополонених українських моряків і вони зможуть хоча б по телефону почути голоси своїх рідних і близьких", - написав Полозов.

Микола Полозов Facebook

Він зазначив, що українцям не дозволяли побачення з рідними, а також забороняли дзвонити додому протягом майже п'яти місяців.

"Також слідство призначило ще одну експертизу - ситуаційну і пред'являє для ознайомлення постанову про її призначення. Слідчі дії проводитимуться до кінця квітня, а також між травневими святами", - додав Полозов.

Зараз, за словами адвоката, російське слідство проводить ознайомлення моряків та їх адвокатів з постановами про призначення технічних експертиз артилерійського озброєння МБАК "Бердянськ" і "Нікополь".

Зазначимо, що це вже третя незаконна експертиза щодо в рамках так званої "справи" українських військовополонених моряків. Російське слідство вже призначила психолого-психіатричну експертизу українців і технічну експертизу артилерійського озброєння захоплених кораблів.

Нагадаємо, 17 квітня Лефортовський суд Москви продовжив на три місяці термін тримання під вартою усім 24-ом військовополоненим морякам. Адвокати вже оскаржили рішення суду.

25 листопада 2018 року російські прикордонники атакували і захопили два катери та рейдовий буксир Військово-морських сил Збройних сил України, які прямували з Одеси до Маріуполя. Поранення отримали кілька моряків, в полон потрапили 24 українських військовослужбовці.

Україна вказала на незаконність захоплення кораблів і "судів" над моряками, підкресливши, що перехід у Маріуполь здійснювався згідно з нормами міжнародного права. Позицію країни поділяють західні партнери, включаючи держави "Великої сімки".

16 квітня стало відомо, що Україна звернулася до Міжнародного трибуналу з морського права щодо звільнення моряків, яких Росія захопила в полон. Україна сподівається, що за лічені тижні Трибунал зобов'яже РФ звільнити військовополонених та кораблі.

Детальніше про позов України проти Росії у справі військовополонених моряків читайте в статті Володимира Кравченка "Гамбурзький розрахунок" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі