Денісова обговорила з координатором СММ ОБСЄ Фрішем Павла Гриба і полонених моряків

Поділитися
Денісова обговорила з координатором СММ ОБСЄ Фрішем Павла Гриба і полонених моряків Фріш пообіцяв попросити Червоний Хрест відвідати Гриба © Людмила Денісова / Facebook
За словами українського омбудсмена, Фріш підтримує українську позицію, що українські моряки є військовополоненими.

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова обговорила з координатором Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Тристоронньої контактної групи перспективи звільнення українських заручників, а також політв'язнів і полонених моряків, яких тримають у РФ.

За словами українського омбудсмена, співрозмовники погодилися з необхідністю розблокування переговорного процесу про обмін українських заручників в ОРДЛО на засуджених в Україні осіб в рамках гуманітарної підгрупи Тристоронньої контактної групи.

"Можливості обміну залишаються одним з головних питань. Тому ми з паном Фрішем зазначили, що готові до обміну в будь-якому форматі і намагаємося це зробити", - написала Денісова на своїй сторінці в Facebook ввечері у четвер, 31 січня.

Уповноважена з прав людини наголосила, що Фріш поділяє українську позицію щодо правового статусу полонених моряків і необхідності застосування до них норм Женевської Конвенції 1949 року.

"Відзначила необхідність лікування поранених моряків та можливості їх переведення для вирішення цього питання до третьої (нейтральної) країни", -зазначила Денісова.

Вона також повідомила Фрішу про стан здоров'я Павла Гриба, і вказала на необхідність негайного надання йому медичної допомоги.

Представник ОБСЄ пообіцяв Денісовій звернутися до Міжнародного комітету Червоного Хреста, щоб його представники відвідали політв'язня і посприяли його обстеженню та лікуванню.

Нагадаємо, 25 листопада минулого року російські прикордонники атакували і захопили два катери та рейдовий буксир Військово-морських сил Збройних сил України, які прямували з Одеси до Маріуполя. Поранення отримали кілька моряків, в полон потрапили 24 українських військовослужбовці.

Усі 24 українські військові, яких незаконно тримають у СІЗО Москви, вимагають вважати себе військовополоненими і ставитися до них згідно з нормами Женевської конвенції.

Україна вказала на незаконність захоплення кораблів і "судів" над моряками, підкресливши, що перехід у Маріуполь здійснювався згідно з нормами міжнародного права. Позицію країни поділяють західні партнери, включаючи держави "Великої сімки".

Докладніше читайте в матеріалі Олександра Чалого й Олександра Малиновського "Визволення українських військових моряків: окремі міжнародно-правові аспекти" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі