Данилюк розповів про пріоритетні питання на засіданні РНБО 31 травня

Поділитися
Данилюк розповів про пріоритетні питання на засіданні РНБО 31 травня Данилюк пообіцяв, що РНБО також розгляне питання відстрочки або введення у дію нового закону про електроенергетику © прес-служба Володимира Зеленського
Завдання РНБО – виробляти рішення, які дозволять системно вирішувати проблеми, що існують в енергетичній сфері України, заявив новий секретар Ради.

На засіданні Ради національної безпеки і оборони основною темою обговорення стануть проблеми в енергетичній галузі України; серед іншого обговорять впровадження нової моделі ринку електроенергії, а також існуючі недоліки і проблеми у ядерній, газовій та вугільній енергетиці країни, заявив нещодавно призначений секретар РНБО Олександр Данилюк в ефірі ТСН.

"Засідання Ради національної безпеки і оборони, яке відбудеться завтра, буде присвячено проблемам енергетики. Це не вузька, а досить широка тема... Неправильно було б наповнювати РНБО такими питаннями, які виникають щодня", – пояснив він.

Данилюк заявив, що завдання РНБО – не фокусуватися на окремих точкових питаннях, а виробляти рішення, які дозволять системно вирішувати проблеми, що існують в енергетичній сфері України. У першу чергу, зазначив секретар, на засіданні розглянуть питання відстрочки або введення у дію нового закону про електроенергетику.

29 травня президент України Володимир Зеленський наказав скликати засідання РНБО через величезну кількість проблем у вугільній галузі. Орієнтовно засідання відбудеться у п'ятницю, 31 травня.

30 травня в. о. голови Служби безпеки України Іван Баканов закликав відкласти запуск нового закону про електроенергетику. Баканов стверджує, що запуск ринку електроенергії в Україні з 1 липня несе загрозу національній безпеці, оскільки енергетична галузь нібито ще не готова до повномасштабної переходу до нової моделі відносин.

Закон "Про ринок електроенергії", на підставі якого 1 липня 2019 року має бути запущенко новий ринок електроенергії, розроблений за участю європейських експертів та впроваджує положення Третього енергопакету ЄС.

Введення конкурентного ринку електроенергії є одним із зобов'язань України, зафіксованого в рамках Меморандуму про співробітництво України і ЄС.

Імплементація ринку електроенергії є умовою надання макрофінансової допомоги Україні з боку ЄС у розмірі 500 млн євро.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі