ЦВК вказав на Конституційні складності перейменування Дніпропетровська та Кіровограда

Поділитися
ЦВК вказав на Конституційні складності перейменування Дніпропетровська та Кіровограда У ЦВК розповіли, за яких умов перейменують Дніпропетровськ та Кіровоград © прес-служба аэропорта "Днепропетровск"
Ці міста і області не можуть бути перейменовані без схвалення Конституційного суду.

Заступник голови Центральної виборчої комісії України Андрій Магера після появи в ЗМІ інформації про підготовлюване масове перейменування населених пунктів і областей з "комуністичними" назвами роз'яснив особливості цього процесу.

За його словами, зміни назв Дніпропетровська та Кіровограда, а також відповідних областей, може бути здійснено тільки після Конституційної реформи.

За його словами, Дніпропетровська та Кіровоградська області входять в список "адміністративних одиниць субнаціонального рівня". Остаточне перейменування даних адміністративних одиниць буде вирішуватися більшістю в 300 голосів Верховною Радою тільки після схвалення Конституційного суду, тобто за аналогією, наприклад, з законом про люстрацію.

Відзначимо, напередодні глава парламентської фракції БПП Юрій Луценко в інтерв'ю телеканалу "112 Україна" заявив, що під перейменування повинна потрапити Дніпропетровська область та місто Дніпропетровськ, вулиці Леніна, Сталіна, Карла Маркса і Клари Цеткін. ЗМІ додали до цього списку інших головних претендентів на перейменування: Артемівськ, Дзержинськ, Дніпродзержинськ, Кіровоград, Красноармійськ, Орджонікідзе, Свердловськ, Щорс, Южнокомунарск, цілий ряд вулиць, станція метро "Петрівка" і багато іншого.

При цьому Луценко додав, що людям не заборонять, наприклад, читати праці комуністичної ідеології для власної освіти, заборонена буде саме подальша пропаганда тоталітарних режимів та їх публічне виправдання.

"Ніхто не посягає на бойові нагороди, на пам'ятники на кладовищах, з будь-якими символами, на особисті, в приміщеннях, які можуть бути ті чи інші знаки, але пропаганда тоталітаризму заборонена", - запевнив він, додавши, що, у випадку інших серп і молот, нацистська свастика і інші тоталітарні символи будуть зніматися.

Що стосується безпосередньо Компартії України, то, за словами Луценка, якщо КПУ буде пропагувати тоталітарну ідею, то партію "знімуть з реєстрації в Україні", також вони можуть бути зняті за використання п'ятикутної зірки разом з серпом і молотом.

При цьому, виходячи з його слів, сам закон не передбачає автоматичної заборони Компартії. Нагадаємо, на даний момент заборону КПУ розглядає суд.

У той же час військові прапори не підпадають під визначення тоталітарної символіки. Носити ордени ветерани другої світової можуть спокійно і вдома, і на публічних заходах, повідомляє "ТСН".

Читайте також: Початок Інститутській в Києві перейменують на вулицю Героїв Небесної сотні

Напередодні Рада заборонила пропаганду нацистського та комуністичного режимів.

Згідно з законом, використання в назві символіки комуністичного та/або націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів є підставою для відмови у реєстрації та/або припинення діяльності юридичної особи, політичної партії, іншого об'єднання громадян. Закон, крім іншого, передбачає заборону на зміст комуністичної пропаганди в назвах міст, скверів, бульварів, вулиць, проспектів, площ, набережних і т. д.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі