Через війну на Донбасі психологічної травми зазнав кожен Українець — Супрун

Поділитися
Через війну на Донбасі психологічної травми зазнав кожен Українець — Супрун © humanrights.org.ua
Однак більшість не готова і досі звертатися за допомогою.

За час багаторічного конфлікту на Сході України, який тягнеться з 2014 року, кожен українець зазнав психологічної травми, пов'язаної із цими подіями, заявила на пресконференції в.о.міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.

"Наша країна має визнати, що за останні роки українці дістали психологічну травму, зокрема через війну на Сході. Наш народ, кожен з нас пережив серйозну травму за останні п'ять із половиною років", - наголосила очільниця МОЗ, пише "Укрінформ".

За її словами, починаючи з 2013 року, після подій на Майдані, багато людей потребували психологічної підтримки.

"Ми побачили, що Україні бракує якісної системи надання психологічної допомоги. Першими нашими кроками стала організація навчання українських психологів та психіатрів, соціальних працівників та священників у США, завдяки допомозі американського посольства. Однак ми побачили, що українці не йдуть по таку допомогу. Навіть ті, які гостро потребували психологічної підтримки: ветерани АТО, переселенці та учасники Революції гідності. Треба було знайти той спосіб, коли б люди могли анонімно говорити на цю тему", - зазначила Супрун.

Вона повідомила, що у партнерстві неурядової організації та держави створено Lifeline Ukraine - національну професійну телефонну лінію щодо запобігання суїцидів і профілактики психічного здоров'я.

"Ми розуміли, що в Україні багато людей напевно не довірятимуть державній програмі психічного здоров'я, тож вирішили створити неурядову організацію, використовуючи успішний досвід "Australia Lifeline". Державною відповідальністю, завданням МОЗ стало створення мережі психологів, психіатрів, соцпрацівників, які можуть допомогти людині. Від нас (МОЗ - ред.) не буде жодного втручання - лише підтримка", - зазначила Супрун.

Нагадаємо, що у 2018 році головний військовий прокурор Анатолій Матіос повідомляв про те, що в середньому щотижня 2-3 військовослужбовця вчиняють самогубства. З них близько 80% мали ознаки посттравматичного синдрому.

Натомість начальник управління морально-психологічного забезпечення Міністерства оборони генерал-майор Олег Грунтковський назвав повідомлення військової прокуратури неправдивими. За його словами, кількість самогубств в армії на тому ж рівні, що й 2017 року, і не має тенденції до зростання.

Детальніше про методи реабілітації українських військовослужбовців читайте у статті Вікторії Лавренюк "Психологічна та медична реабілітація військовослужбовців: що нового в законодавстві?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Підготував/ла Ирина Знась
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі