Британська архітектурна компанія подала до суду на Roshen

Поділитися
Британська архітектурна компанія подала до суду на Roshen Компанія Порошенка буде відповідати в суді
Архітектурна компанія, яка робила проект для української кондитерської компанії, хоче відсудити у неї $ 140 тисяч.

Британська архітектурна фірма Хадсона Jones East 8 наступного тижня спробує в суді стягнути з компанії $ 140 тисяч плюс витрати.

Як пише тижневик Newsweek, архітектори кажуть, що українська кондитерська компанія вкрала їх дизайн будівництва заводу з переробки молока у Вінниці. У Roshen ж стверджують, що вони заплатили за початкові ескізи фірми Хадсона, що давало їм авторські права. Активи власника Roshen Петра Порошенка в березні 2014 оцінювалися в $ 1,3 млрд, а в травні 2014 року. Тоді при вступі його на посаду президента України він отримав мандат на проведення реформ в країні з розпадається клептократією, і одночасно відображаючи російське вторгнення.

Хадсон стверджує, що, маючи проект будівлі, розроблений британським архітектором, Roshen вирішив привласнити 40% від суми, яку ще потрібно було заплатити архітектурної компанії. Очікуючи, що належить торгуватися з приводу ціни і додаткових виплат, Хадсон був ошелешений. Він покинув нараду, відчуваючи жах. "Я був абсолютно приголомшений, я не міг у це повірити", - говорить Хадсон. "Ми зробили хорошу роботу для них, і вони просто вирішили не платити нам, бо відчувають, що сильніше нас. Тут справа в могутності, а не в правах. Добрі справи у Вінниці говорять про очевидне: не потрібно бути генієм, щоб припустити наявність у них дуже хороших зв'язків з судами. У нас не було ресурсів, щоб боротися з дійсно великою компанією, якою є Roshen на своїй рідній території ", - сказав архітектор.

Його компанія подала документи до суду із збереженням за собою право вживати заходів проти Roshen, але вирішила залишити цю справу. Хадсон поки виношував ідею про те, щоб викликати переполох під час виборчої кампанії Порошенко, але вирішив почекати і подивитися, як обіцяні реформи будуть втілюватися в життя. А в цей час компанія архітектора постраждала. Він ще мав заплатити ПДВ з усієї зазначеної в угоді суми, тому що українська кондитерська компанія заявила про закінчення контракту. Для невеликої компанії, що працює в умовах девальвації української валюти, втрата близько $ 50 тисяч була серйозним ударом. "Нам довелося звільнити частину співробітників, і навіть тепер у нас є деякі з них, які дуже потребують зароблених ними грошей", - сказав він.

Продовжуючи боротися з корумпованою бюрократією в системі планування та будівництва в інших проектах, він був все більше розчарований новою адміністрацією країни. "Розмови про реформу та просуванні вперед все більш розчаровують нас", - говорить Хадсон.

До серпня 2014 Roshen закінчила будівництво за проектом Хадсона, в якому було змінено лише кілька елементів. Сучасному київському офісі архітектора Хадсон дістає свої креслення і порівнює їх побудованим будівлею. Округлий сталевий фасад Вінницької фабрики схожий, як і форма і розташування віддалених будівель. "Немає сумнівів, що все побудовано за нашим проектом", - зазначає Хадсон.

Roshen стверджує, що заплатила за початкові ескізи Хадсона, що давало їй право авторства, але відмовилася заплатити за його робочі креслення, тому що вони були непридатними для використання. Компанія стверджує, що контракт дає їй право в односторонньому порядку вийти з нього, вирішивши, що якість роботи було незадовільним, і що робота була представлена ​​пізніше обумовленого терміну. Хоча Roshen зізнається, що підписала акт про прийом робіт, але наполягає, що це було зроблено виходячи їх умов щодо можливого їх перегляду. "Я підписав його (акт про виконані роботи - ред.) з умовою переробки, але після цього ми вирішили не змінювати креслення, а зупинити договірні відносини і знайти іншу організацію, яка б завершила необхідну роботу", - говорить Кирило Матяш, який був головним архітектором проекту з боку Roshen.

Хадсон стверджує, що його фірма пішла на багато чого, щоб вирішити всі виниклі проблеми, але вже тоді він порахував підозрілим те, що дрібні деталі були використані як привід у відмові від виплати. Насправді, представлені архітектурною фірмою тижневику Newsweek копії договору та акту прийнятих робіт з підписами і печаткою показують, що компанія Roshen прийняла роботу архітектора без будь-яких скарг. Компанія навіть відмовилася від права подати зустрічний позов проти фірми Хадсона щодо проекту. Документи показують також, що новий кінцевий термін був складений і узгоджений з Roshen, після того як компанія не змогла вчасно надати інформацію архітектурної фірмі.

Повідомлялося, що через два місяці після інавгурації у серпні 2014 стало відомо, що Порошенко відібрав інвесткомпанію Rothschild в консорціумі з ICU для підготовки та організації такого продажу.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі