Бойовики озвучили свої вимоги до проведення виборів у Донбасі

Поділитися
Бойовики озвучили свої вимоги до проведення виборів у Донбасі Бойовики розповіли, як бачать вибори на підконтрольних їм територіях
Вони представили свій проект відповідного закону, прийняття якого вони хочуть від української влади.

Представники "ДНР-ЛНР" оприлюднили розроблений ними проект закону "Про особливості проведення місцевих виборів" в окупованих ними територіях Донбасу.

Оприлюднений на сайті просепаратистського "Донецького агенства новостей" документ містить перелік населених пунктів, в яких бойовики планують провести вибори. Передбачається, що "позачергові вибори сільських, селищних, міських і районних глав проводяться протягом двох місяців з дня вступу цього закону в силу". Точна дата проведення виборів визначається тимчасовими виборчими комісіями.

"Позачергові вибори депутатів районних, міських, районних у місті, сільських і селищних рад проводяться протягом шести місяців з дня проведення виборів, зазначених у частині першій цієї статті. Дата проведення виборів визначається тимчасовими виборчими комісіями і доводиться до відома населення територіальних громад", - йдеться в документі.

Для забезпечення проведення виборів на території адміністративно-територіальних одиниць Донецької і Луганської областей, визначених цим законом, "зібранням представників громадськості окремих районів" областей формуються тимчасові виборчі комісії.

"Тимчасові виборчі комісії (...) самостійно визначають порядок організації, проведення та підбиття підсумків виборів, включаючи формування, розформування та наділення повноваженнями підпорядкованих виборчих комісій, встановлення порядку висування і реєстрації кандидатів, формування списку виборців, участі спостерігачів, у тому числі іноземних (міжнародних), у виборчому процесі та інших питань, необхідних для забезпечення проведення виборів з урахуванням положень цього закону", - свідчить документ.

Депутати районних, міських, районних у місті, сільських і селищних рад обираються в кількості, яка була визначена для попереднього складу відповідної місцевої ради.

Читайте також: Яценюк висловився за вибори в Донбасі навіть "під дулами автоматів"

У виборах беруть участь безпосередньо зареєстровані кандидати (на день виборів виповнилося 18 років, проживали на території відповідної територіальної громади останні 10 років).

"Партії, виборчі блоки та інші політичні формування не беруть участі у виборах та процесі висунення кандидатів", - наголошується в "проекті закону".

Також в документі згадується, що при проведенні виборів тимчасові виборчі комісії забезпечують дотримання виборчих стандартів Організації з безпеки і співробітництва в Європі та моніторинг виборчого процесу з боку Бюро демократичних інститутів і прав людини Організації з безпеки і співробітництва в Європі, інших міжнародних організацій.

Права сепаратистів впливати на провежения місцевих виборів у Донбасі закріплені "Комплексі заходів з виконання Мінських угод" від 12 лютого 2015-го.

"На підставі закону України "Про тимчасовий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей" питання, що стосуються місцевих виборів, будуть обговорюватися і узгоджуватися з представниками окремих районів Донецької та Луганської областей у рамках Тристоронньої Контактної групи. Вибори будуть проведені з дотриманням відповідних стандартів ОБСЄ під час моніторингу з боку БДІПЛ ОБСЄ", - йдеться в пункті 9. Однак йому передують головні пункти про повне припинення вогню і відведення важких озброєнь.

При цьому ситуація на лінії фронту в зоні АТО поки залишається напруженою. Українські військові повідомляють, що бойовики ігнорують мінські домовленості, не лише не дотримуючись режиму тиші, але і використовуючи важке озброєння для обстрілів. Умовне "перемир'я" проявляється поки тільки у відносній стабільності лінії зіткнення і відсутності повномасштабних бойових дій.

12 травня представники самопроголошених "ДНР" і "ЛНР" направили учасникам тристоронньої контактної групи свої ультимативні умови проведення місцевих виборів на непідконтрольних центральної влади України територіях. Серед вимог - повна відміна АТО, недопущення до виборів українських партій та підрахунок голосів "незалежним місцевим населенням".

Українська влада раніше неодноразово відзначала, що проведення легітимних виборів в регіоні неможливе без повного припинення вогню, виведення російських військових, встановлення контролю над кордоном і контролю за прозорістю процедури голосування.

У Спеціальній моніторинговій місії ОБСЄ заявили, що вважають проведення місцевих виборів у деяких районах Луганської та Донецької областей неможливим до повної стабілізації ситуації на лінії зіткнення в зоні конфлікту.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі