Більшість українців - проти федералізації країни

Поділитися
Українці виступають за єдину країну © Андрій Товстиженко, DT.UA
Не більше чверті етнічних росіян чи російськомовного населення підтримують відокремлення Криму чи Донбасу, тоді як більшість (близько 70%) - виступають проти.

Більшість українців (61%) бачать унітарну державу оптимальним типом державного устрою для України, чверть (24%) - федеративну державу. Ще 15% не визначились із цього питання. Про це свідчать результати березневого опитування Соціологічної групи "Рейтинг".

Як зазначають соціологи, у порівнянні з 2011 роком кількість прихильників унітарної держави збільшилася з 50% до 61%, при цьому кількість прихильників федералізації залишилася практично без змін (2011 - 25%; 2014 - 24%).

Унітарність підтримується у більшості регіонів, крім Донбасу, де більшість (59%) підтримує федеративний устрій.

Тільки 5% опитаних українців вважають, що Крим має бути відокремлено і передано Росії, тоді як абсолютна більшість виступає за збереження автономії у складі України (77%) або надання Криму статусу звичайної області (11%). Ще 1% підтримують надання Криму статусу Татарської автономії у складі України, 6% - не визначились із даного питання.

За останні 3 роки кількість прихильників автономії Криму у складі України збільшилася з 60 до 77%, а статусу звичайної області - зменшилася з 23 до 11%. При цьому кількість прихильників відокремлення Криму залишилася практично незмінною (2011 - 4%; 2014 - 5%).

Прихильники відділення півострова і передання його до складу Росії зосереджені переважно на Півдні країни (19%).

На пряме запитання "Як ви ставитеся до відокремлення від України Криму?" абсолютна більшість (87%) не підтримують таку ідею, підтримують - лише 9%, 4% - не визначилися.

Аналогічно абсолютна більшість опитаних українців не підтримали ідею відділення від України Донбасу (87%) або Галичини (83%). Підтримують ці ініціативи тільки 9 і 8% відповідно.

За останні два роки кількість прихильників відокремлення Криму зросла з 3% до 8% , Донбасу - з 2 до 8%, Галичини - з 5 до 9%. Такі настрої посилилися у Криму і на Донбасі, але при цьому вони не домінують у жодному з регіонів країни. При цьому на Донбасі майже чверть одночасно підтримують відокремлення від України як Галичини, так і Донбасу і Криму.

Не більше чверті етнічних росіян чи російськомовного населення підтримують відокремлення Криму чи Донбасу, тоді як більшість (близько 70%) - виступають проти.

Опитування проводила Соціологічна група "Рейтинг" 1-7 березня 2014 року серед 2000 респондентів по всій Україні. Метод дослідження: особисте формалізоване інтерв'ю згідно з опитувальником (face to face). Помилка репрезентативності дослідження (з імовірністю 0,95): для значень близьких до 50% похибка становить не більше 2,2%, для значень близьких до 30% - не більше 2%, для значень близьких до 10% - не більше 1,3 %, для значень близьких до 5% - не більше 1%. !zn

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі