Більшість бійців розформованого "Беркута" продовжують працювати в МВС – ЗМІ

Поділитися
Більшість бійців розформованого "Беркута" продовжують працювати в МВС – ЗМІ Багато "беркутівці" залишилися в МВС
Працівники підрозділу пройшли необхідну атестацію.

Після розформування спеціального підрозділу міліції особливого назначкния "Беркут" близько 70% його бійців і близько 20% офіцерів залишилися на службі в Міністерстві внутрішніх справ України.

"За підсумками глибокого і всебічного вивчення з'ясовувалася відповідність працівників ("Беркута" – ред.) посадам, які вони займають, і застосовувалися заходи для запобігання вчинення ними протиправних дій, а також виявлення працівників, які не можуть виконувати покладені на них завдання. Після атестації більше 30% працівників і близько 80% керівного складу спецпідрозділів "Беркут" звільнені", – йдеться в офіційній відповіді відомства на запит інтернет-видання "ГОРДОН".

За даними МВС, екс-бійці "Беркута" перейшли до підрозділів міліції громадської безпеки особливого призначення. Їхні функції закріплені в положенні відповідним наказом МВС №447 від 8 травня 2014 року, яке аж до коми повторює скандальне положення про спецпідрозділах "Беркут" від 24 жовтня 2013 року, яка набула чинності 28 січня 2014-го, дозволивши "Беркуту" застосовувати вогнепальну зброю.

Гордон

У ГПУ заявляють, що всі бійці "Беркута", які брали участь у розстрілі мирних мітингувальників під час Революції гідності, встановлені. Однак поки в суді розглядаються справи тільки проти колишніх "беркутівців"Сергія Зінченка і Павла Аброськіна.

Екс-командир роти "Беркута" Дмитро Садівник, якого також підозрюють у розстрілі майданівців, втік з-під домашнього арешту в вересні 2014 року, він оголошений в розшук.

Розслідування вбивств на Майдані просуваються дуже повільно, що викликає невдоволення як в суспільстві, так і в Європі. У листопаді минулого року Ярема розповів, що "гальмує" розслідування вбивств на Майдані. Так, за його словами,у період з 19 по 23 лютого практично у всіх правоохоронних структурах була знищена більша частина документації, що стосується їх діяльності щодо протидії протестних акцій. Були спалені, викрадені чи пошкоджені тисячі документів, одиниць техніки, баз даних.

У зв'язку з цим у березні Міжнародна дорадча група, в якій спільно працюють європейские та українські експерти під мандатом Ради Європи у своєму звіті за подій на Майдані різко розкритикувала діяльність силових і слідчих органів України, викривши в саботажі розслідування по Майдану не тільки МВС, але і ГПУ.

У статті юриста Станіслава Батрина для "Дзеркала Тижня. Україна" також наводиться ряд прикладів, які демонстирируют блокування повноцінного розслідування з боку ГПУ стосовно Віктора Януковича та його соратників.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі