Авіакатастрофа МАУ: Сім'ям 11 загиблих виплатять по 200 тисяч гривень

Поділитися
Авіакатастрофа МАУ: Сім'ям 11 загиблих виплатять по 200 тисяч гривень Україна буде домагатися компенсації від Ірану за катастрофу літака © Урядовий портал
Держава обіцяє допомогти добитися компенсації від Ірану.

Кабінет міністрів виплатить по 200 тис. гривень родичам 11 українців, які загинули в авіакатастрофі літака МАУ в Ірані. Про це повідомив прем'єр-міністр Олексій Гончарук.

"Страшний біль від трагедії ніколи не пройде. Ми щиро співчуваємо родинам і близьким загиблих. Держава надасть всебічну підтримку і допомогу, у тому числі юридичну і фінансову", - сказав глава уряду.

Авіакомпанія МАУ згідно з колективним договором виплатить компенсацію родичам членів екіпажу.

Крім того, родичі загиблих можуть отримати компенсацію від Ірану.

"Наші дипломати вже працюють за всіма методами, що є в міжнародному правовому полі, щоб домогтися компенсацій від іранської сторони. Розумію, що жодні компенсації не вгамують біль, але Україна відстоює справедливість", - сказав Гончарук.

Президент Зеленський у свою чергу пообіцяв повернути тіла українців до 19 січня, щоб гідно вшанувати їх пам'ять. За його словами, Офіс генпрокурора відкрив справу за фактом вбивства громадян України.

У суботу, 11 січня, командувач аерокосмічними силами Корпусу Вартових Ісламської революції (КВІР) Амір Алі Хаджізаде взяв на себе всю відповідальність за катастрофу українського літака під Тегераном. Іран заявив, що він помилково збив український лайнер., назвавши те, що відбулося, "людською помилкою". Ще в п'ятницю Іран заперечив, що випустив ракету по літаку, і звинувачував західні уряди в "психологічній війні". Президент країни Хассан Роухани висловив співчуття з приводу трагедії.

Вранці 8 січня в Ірані зазнав аварії літак "Міжнародних авіаліній України", який летів з Тегерана в Київ. В авіакатастрофі загинуло 11 громадян України – двоє пасажирів і дев'ять членів екіпажу. Крім українців на борту літака перебували громадяни Ірану, Канади, Німеччини, Великобританії, Швеції та Афганістану: всього 176 осіб.

У "МАУ" повідомили, що літак Boeing 737-800 NG, який розбився в Тегерані, пройшов останнє планове технічне обслуговування 6 січня 2020 року.

Україна направила в Тегеран групу фахівців для участі в розслідуванні спільно з іранською стороною.

Про страту іранського генерала, катастрофу українського "Боїнга" і наслідки для України читайте в матеріалі Сергія Немирича "Високосний жах 2020".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі