Зонд NASA зробив фото гори на поверхні Церери

Поділитися
Зонд NASA зробив фото гори на поверхні Церери Зонд Dawn зробив нове фото поверхні Церери
Гора висотою шість кілометрів розташовується у південній півкулі карликової планети.

Космічний апарат Dawn, запущений NASA для дослідження поверхні астероїда Веста й Церери, зробив нові знімки поверхні карликової планети з найближчої на сьогоднішній день відстані. На знімку можна розглянути гору, яка чітко виділяється на тлі поверхні планети. Інформація про це з'явилася на офіційному сайті NASA.

Знімок був зроблений апаратом з відстані 1470 кілометрів. На ньому можна чітко розглянути всі особливості будови поверхні Церери, включаючи гору, яка розташовується в її південній півкулі. Висота гори складає близько шести кілометрів. Її периметр чітко видно на тлі поверхні завдяки яскравим прожилкам і смугам на схилах.

Dawn використовує камеру, яка дозволяє робити знімки поверхні, придатні для подальшого створення 3D-моделей. Кожне зображення, зроблене апаратом за цей сеанс, має розширення 140 метрів на піксель, що становить менше одного відсотка поверхні Церери.

На знімку видно горe висотою 6 кілометрів, яка розташовується в південній півкулі карликової планети
На знімку видно горe висотою 6 кілометрів, яка розташовується в південній півкулі карликової планети
NASA

Зонд Dawn, запущений NASA в кінці вересня 2007 року, став першим космічним апаратом, який, вивчивши одне небесне тіло - Весту, один з найбільших астероїдів, зійшов з її орбіти через рік і попрямував до іншого - Церери, найближчої до Землі карликової планеті.

Dawn успішно досяг своєї мети 6 березня поточного року і приступив до вивчення поверхні і надр Церери. Він першим "побачить" карликову планету максимально близько.

На думку вчених, вивчення обох найбільших протопланет допоможе їм визначити, яким чином формувалися планети "молодий" Сонячній системі.

Під час початку третього планового зниження орбіти, 30 червня, зонд Dawn пережив збій і перейшов у безпечний режим, в якому він пробув майже три тижні. За цей час інженери NASA з'ясували, що проблема полягала в неправильній роботі системи, яка управляє положенням одного з трьох іонних двигунів зонда, і вирішили її, перейшовши на інший двигун.

У серпні NASA підготувало "екскурсійний тур" по головним визначним пам'яткам на поверхні Церери – кратеру Оккатор з загадковими білими плямами і горі-піраміді.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі