Знайдене найперше свідчення батьківського інстинкту на Землі

Поділитися
Знайдене найперше свідчення батьківського інстинкту на Землі Панцирі рачків Waptia fieldensis служили колискою
508 мільйонів років тому мешкав загальний прапредок усіх ракоподібних. Виявилося, що вже на зорі еволюції життя він віддано дбав про своїх дітей.

Палеонтологи знайшли найдавніше свідоцтво батьківського піклування про потомство - скам'янілого рачка віком 508 млн років. Про це йдеться в статті канадських фахівців з Університету Торонто, опублікованій в журналі Current Biology.

7-сантиметрові рачки з яйцями в районі грудного відділу були виявлені у відомих канадських сланцях Берджес. Ці сланці утворилися в середині кембрійського періоду, близько 508 млн років тому, коли тільки-тільки почалася еволюція багатоклітинних істот, що належать до сучасних класів тварин.

Знайдені рачки є представниками виду Waptia fieldensis і зовні нагадують креветок. Яйця рачків здивували палеонтологів своїми великими розмірами - у діаметрі вони досягають 2 мм. Максимальна їх кількість, які несе один рачок, не перевищує 24.

Яйця розташовані на двох сторонах тіла в один шар, зовні їх захищає панцир, за формою схожий на мушлю двостулкового молюска. У деяких яйцях вчені розгледіли навіть ембріони.

Науковці відзначають, що з раннього кембрію Китаю (вік - близько 515 млн років) також відомо членистоноге Kunmingella, яке виношує яйця на своїх кінцівках. Але у Kunmingella яйця майже у 18 разів дрібніші по відношенню до розмірів рачка, а їх кількість може доходити до 80.

Відкриття доводить, що вже у кембрійському періоді існували дві стратегії розмноження. Одні організми продукували багато дрібних яєць, які гинули частіше, інші ж, подібно Waptia, приносили крупні - у таких яєць було більше шансів вижити, що компенсувало їх невелику кількість.

Цікаво, що з 1800 вивчених взірців Waptia тільки 5 рачків виявилося з яйцями. Швидше за все, вони були самицями, оскільки у сучасних членистоногих про потомство найчастіше дбають представники жіночої статі.

Раніше найдавнішим свідченням батьківського піклування вважався скам'янілий рак - остракода - з відкладень ордовику віком 450 млн років. Ця остракода, також як і Waptia, ховала яйця під своїм панциром. Отже, панцирі членистоногих були своєрідною колискою, відіграючи ключову роль в еволюції батьківської поведінки.

Нещодавно науковці зняли на відео розвиток ембріона миші в перші три дні.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі