Здатність гідри до відновлення може допомогти при лікуванні хвороб Паркінсона і Альцгеймера

Поділитися
Здатність гідри до відновлення може допомогти при лікуванні хвороб Паркінсона і Альцгеймера Гідра здатна повністю модифікувати свою генетичну програму © Naked Science
Прісноводний поліп здатний вижити навіть повністю залишившись без нейронів.

Вчені з'ясували, що прісноводий поліп гідра при повній втраті нейронів у стані цілком модифікувати свою генетичну програму, що дозволяє йому вижити. На думку дослідників, така здатність гідри може допомогти у лікуванні нейродегенеративних захворювань, таких як хвороби Паркінсона і Альцгеймера.

Високу здатність до регенерації у прісноводного поліпа гідри виявив більше 250 років тому швейцарський натураліст Авраам Трамбле. Розрізавши гідру на кілька частин, Трамбле побачив, що з кожної частини, незалежно від напрямку розрізу і його величини, виростає по одному новому поліпу.

Читайте також: Медики зможуть визначити ризик смерті від майбутніх інфекційних захворювань за аналізом крові

Група дослідників з Університету Женеви провели дослідження, в рамках якого вивчила функціонування стовбурових клітин і клітинну еластичність поліпа. Вчені порівняли експресію генів по всьому тілу гідри. У результаті вони змогли спостерігати зміну генетичної програми особин з виснаженими стовбуровими клітинами. Дослідники з'ясували, що при втраті нейронів гідра в змозі повністю модифікувати свою генетичну програму, в результаті чого епітеліальні клітини починають виконувати незвичні для них функції, компенсуючи відсутність нервової системи.

На думку вчених, вивчення клітинної пластичності гідри може допомогти у лікуванні нейродегенеративних захворювань. Вони вважають, що зможуть використовувати гени, які відповідають у гідри за нейрогенез, для того щоб навчитися відроджувати загиблі нейрони у людини.

Раніше повідомлялося про те, що ген ранньої хвороби Альцгеймера, яка заразила майже все населення колумбійського міста, був занесений іспанськими конкістадорами, які почали завоювання Колумбії на початку XVI століття.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі