Зарплати жінок і чоловіків зрівняються до 2133 року - дослідження

Поділитися
Зарплати жінок і чоловіків зрівняються до 2133 року - дослідження Чим консервативніше суспільство, тим значніший розрив у доходах © vitvesti.by
Тільки в Норвегії та Швеції чоловіки та жінки, що виконують одну роботу, сьогодні мають однакову зарплату.

Соціологи підрахували, коли зникне нерівність у доходах, викликана соціальними і біологічними причинами. Розрив між зарплатами чоловіків і жінок поступово скорочується, однак відбувається це повільно. Повністю ліквідувати його вдасться лише через 118 років, йдеться в звіті Gender Gap Index (GGI), підготовленому експертами Всесвітнього економічного форуму (ВЕФ).

Згідно з документом, в даний час середня по світу зарплата працюючої жінки становить близько 11 тисяч доларів на рік. При цьому середня по світу "чоловіча" зарплата оцінюється ВЕФ у 21 тисяч доларів.

У Росії, як випливає з GGI, на кожен зароблений середнім чоловіком долар жінка отримує лише 61 цент. Середню зарплату чоловіки в Росії ВЕФ оцінює у 32,356 тисяч доларів в рік, середню зарплату жінки - у 19,885 тисяч доларів на рік.

За десятиліття розрив в економічному становищі чоловіків і жінок скоротився лише на 3%, і, за підрахунками експертів ВЕФ, такими темпами в цілому по світу його вдасться ліквідувати не раніше 2133 року.

Втім, у деяких країнах із завданням уже впоралися. Наприклад, у Норвегії та Швеції виконують одну і ту ж роботу жінки і чоловіки вже зараз заробляють однаково, в середньому по 40 тисяч доларів в рік. В інших скандинавських країнах справи йдуть лише трохи гірше. Так, в Ісландії, де дискримінація жінок в усіх сферах життя, як випливає зі звіту ВЕФ, є найменшою, представниці прекрасної статі заробляють на 11% менше чоловіків, а в Данії - на 10%.

Країною, де перевага чоловіків над жінками виявилася найбільшою, в цьому році визнано Ємен. За підрахунками ВЕФ, на кожен зароблений чоловіком долар в Ємені припадає лише 27 "жіночих" центів.

Раніше Eurostat повідомляв про скорочення гендерного розриву в зарплатах в країнах ЄС. У середньому жінкам у 2013 році в ЄС платили на 16,4% менше, ніж чоловікам, в той час як в 2008 році, коли сталася фінансова криза, їм платили на 17,3% менше, ніж чоловікам, передавало агентство Reuters.

У 2010 році європейською країною з великим розривом між чоловічими і жіночими зарплатами називали Великобританію. Як повідомляли британські дослідники, на той момент в Сполученому Королівстві слабкій статі платили на 21% менше, ніж сильній. Перш ніж жіночі зарплати зрівняються з заробітком чоловіків, британським жінкам доведеться терпіти ще 57 років, писала в серпні 2010 року газета The Guardian.

Статевий поділ праці відбувся ще в неоліті по мірі освоєння обробки металу. Навантаження на верхню мускулатуру і відділи хребта стала збільшуватися у чоловіків з винаходом плуга. Поступово чоловіки витіснили жінок із "важких" видів роботи. У той же час обробка вовни і льону, ткацтво, виробництво керамічних предметів перекочували в руки жінок.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі