Японці створили «систему заміщення реальності», здатну заміняти реальні спогади вигаданими (ВІДЕО)

Поділитися
© designboom.com
Розроблена японськими вченими система здатна обдурити мозок людини, переконавши її в тому, що демонстровані їй за допомогою спеціального шолома сцени насправді відбувалися в реальності.

В одній з лабораторій Японського інституту физико-хімічних досліджень RIKEN розроблено «систему заміщення реальності» - SR (Substitutional Reality), що з'єднує в свідомості людини вигадку і реальність таким чином, що їх в ідеалі буде неможливо відрізнити один від одного.

Як пише автор статті в британській газеті The Daily Mail, якому досягнення японських вчених нагадали події науково-популярного бойовика «Початок», система здатна обдурити мозок людини, переконавши її в тому, що демонстровані їй за допомогою спеціального шолома сцени насправді відбувалися в реальності .

Насправді використаний вченими шолом віртуальної реальності, що з технічної точки зору мало чим відрізняється від просунутих розробок для геймерів, не впроваджує спогади безпосередньо в мозок, до такого сучасні технології ще не дійшли, однак візуальні і звукові ефекти самі по собі досить сильні, щоб обдурити наш розум.

Головне досягнення японців - власне «заміщена реальність», що дає ілюзію присутності в «реальному світі», поки що не досяжну в інших сучасних технологіях віртуальної реальності. Система поєднує відео із записами подій з минулого з реальними сценами і «транслює» отримані результати в свідомість.

Один з керівників проекту Кейсуке Судзукі розповів журналістам: «У сні ми зазвичай приймаємо те, що відбувається, і не сумніваємося, що це відбувається реально, яким би фантастичним воно не здавалося після здорового роздуму».

Власне заради цього його група і затіяла свої експерименти - щоб вивчити когнітивні механізми, що лежать в основі твердого переконання в реальності, що відбувається.

MIRAGE - Performance Art with Substitutional Reality system from Hitoshi Taguchi on Vimeo.

Професор підкреслює, що цей експеримент може допомогти зрозуміти людей з галюцинаціями, оскільки вони можуть «бачити» більше однієї реальності в один і той же час. «Технології віртуальної реальності дозволяють ефективно лікувати посттравматичний стрес і фобії шляхом періодичних тренувань пацієнтів з травматичними епізодами за допомогою таких пристосувань», - вважає дослідник.

У ході експерименту на камеру знімалося те, як учасники експерименту заходять у кімнату і отримують від дослідників вказівки. Потім вони сідали на стільці, на голову надівали шоломи, всередині яких монітор показував ряд сцен, деякі з яких йшли «вживу», а деякі були записані.

У більшості випадку випробовувані змогли зрозуміти, що сцена, в якій вони входять у кімнату, записана. Однак деякі не могли відрізнити запис від реальності навіть після того, як їм пояснили весь хід експерименту. Вони вважали записані сцени реальними.

Відзначимо, Голлівуд пару років тому вже попередив нас, яку потенційну небезпеку несуть у собі подібні експерименти. «Початок» (Inception), науково-фантастичний трилер Крістофера Нолана з Леонардо Ді Капріо в головній ролі заснований на ідеї «усвідомлених сновидінь», схожих з «заміщенною реальністю».

За сюжетом картини, професіонали промислового шпигунства, що використовують спеціальні прийоми для витягання стратегічно важливої ​​інформації шляхом вторгнення в сни інших людей, освоюють нову техніку - впровадження ідеї в свідомість людини через її сновидіння (або, навпаки, видалення зайвих). Тиху наукову роботу порушує замовлення, від якого не можна відмовитися - імплантувати в мозок успішного бізнесмена «правильні» ідеї, які сподобаються його конкурентам. !zn

Читайте також:

Росія на межі наукового прориву: вчені наблизилися до створення штучного розуму

Вченим вдалося навчити робота виражати емоції (відео)

Літаючий мотоцикл з «Зоряних воєн» став реальністю (ВІДЕО)

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі