Вченим вдалося зняти відео руху білків у живій клітині

Поділитися
Вченим вдалося зняти відео руху білків у живій клітині Новий вид мікроскопії дозволяє знімати відео руху білків в клітині без шкоди для неї © N+1
Новий вид мікроскопії дозволяє без шкоди для клітини отримувати відеоролики руху білків у ній.

Група фізиків і біологів із США та Китаю разом з лауреатом Нобелівської премії Еріком Бетцигом розробили новий вид мікроскопії, що перевищує межі дифракції. Техніка дозволяє без шкоди для клітини отримувати відеоролики руху в ній. Зображення, отримане таким чином, було використано для оформлення обкладинки свіжого номера журналу Science, а сама техніка докладно описана в ньому.

Для отримання нової техніки автори дослідження модифікували метод мікроскопії, що використовує структуроване світіння – SIM. При проведенні дослідження, вчені використовували об'єктив з ультравеликою числовою апертурою, що дозволило домогтися розширення 84 нанометра і знімати по два кадри в секунду. Крім того, за допомогою зеленого білка FP Skylan-NS автори домоглися розширення деталей розміром 45 нанометрів.

Використовуючи новий метод, автори змогли поспостерігати за поведінкою різних білків біля плазматичної мембрани, а також динаміку a-актинину, актину і апарату Гольджи в об'ємі.

Ключовою особливістю методу є невисока інтенсивність лазерного випромінювання, необхідного для освітлення зразка. За словами Бетцига у багатьох випадках клітини отримують занадто велику кількість світла "це пошкоджує клітини, вбиває їх, а в деяких випадках навіть випаровує". Новий підхід потребує майже в мільйон разів меншої інтенсивності випромінювання.

Мікроскопією надвисокого дозволу називається кілька методів, здатних розрізнити об'єкти розміром менше половини довжини хвилі видимого спектру. Такий поділ виникає із поняття дифракційного межі мінімального розміру світлового плями, яку можна отримати фокусуванням електромагнітного випромінювання.

Раніше повідомлялося про те, що біологам вперше вдалося отримати тривимірне відео, що показує процес диференціації живої клітини.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі