Вчені зафіксували тимчасове уповільнення танення льодовика в Гренландії

Поділитися
Вчені зафіксували тимчасове уповільнення танення льодовика в Гренландії Льодовик Якобсхван у Гренландії почав танути повільніше © esa.int
У деяких місцях товщина льодовика навіть зросла.

Вчені з Каліфорнійського технологічного інституту заявили про те, що льодовик Якобсхван, який тане найшвидше в Гренландії, став танути повільніше, більш того, в деяких місцях товщина льоду навіть збільшилася, повідомляє N+1. Дослідники припускають, що це викликано аномальним похолоданням води, яку приносить до льодовика течія.

Льодовик Якобсхван тане швидше, ніж інші льодовики Гренландії. З початку ХХ століття його танення прискорювалося тричі, а потім наступали періоди стабільності. Остання дестабілізація почалася у 1997 році і збіглася за часом з появою поруч з льодовиком відносно теплої води, яку течії принесли в бухту Диско зі сходу. На думку дослідників, за оцінками дослідників, танення Якобсхавн з кінця 1990-х років стало однією з причин найбільшого зменшення льодовиків Гренландії. До 2012 року він щорічно відступав приблизно на три кілометри і зменшувався по товщині на 40 метрів.

У ході нового дослідження вчені проаналізували дані радіолокаційної і лазерної альтиметрії, отримані NASA в 2016-2017 і 2017-2018 роках. Виявилося, що з 2014 року танення льодовика сповільнилося, а з 2016 до 2018 року товщина льодовика поблизу зверненої до океану боку виросла на 10 метрів.

На думку дослідників, уповільнення танення льодовика сталося через локальне зменшення температури води поблизу континентального шельфу. У 2014-2016 роках температура океанської води в бухті Диско на глибині 150-250 метрів знизилася на два градуси Цельсія. Похолодання води було пов'язано з аномальним зменшенням температури води Західної Гренландскої течії, яка огинає острів з півдня і проходить вздовж його західного узбережжя.

Разом з тим, вчені припускають, що в довгостроковій перспективі танення льодовика знову прискориться.

Раніше повідомлялося про те, що вчені передбачили малий льодовиковий період у 2030-2040-х роках. На думку вчених, процеси, які відбуваються у двох шарах Сонця (одному – в конвенційній зоні і другому – ближче до поверхні), за період 26-го циклу досягнуть максимуму приблизно одночасно, але на протилежних сторонах зірки. Тому вони нейтралізують один одного, що приведе до різкого падіння сонячної активності в цілому.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі