Вчені виявили загадковий молодий кратер на Хароні

Поділитися
Вчені виявили загадковий молодий кратер на Хароні Вчені виявили загадковий молодий кратер на Хароні © NASA
Кратер покритий замороженим аміаком.

Вчені з команди New Horizons виявили різкі відмінності між молодим кратером на поверхні Харона і його найближчим сусідом. Кратер привернув увагу вчених тим, що багатий замороженим аміаком і, ймовірно, є наймолодшим з кратерів, розташованих на поверхні супутника Плутона. Повідомлення про це було опубліковано на офіційному сайті NASA.

Кратер, який отримав неформальну назву Органа, зацікавив вчених через незвичайне зображення, яке було отримано вченими в інфрачервоному випромінюванні. Кратер Скайволкер, розташований поруч з кратером Органа, показує випромінювання, що характерне для поверхонь, які містять водний лід. Органа ж показує випромінювання, яке свідчить про наявність величезних запасів замороженого аміаку. Аміак був вперше виявлений на Хароні у 2000 році за допомогою телескопа "Хаббл", але не в такій великій кількості.

За словами керівника групи дослідників команди New Horizons Уілла Гранді, у вчених є кілька припущень щодо того, чому два кратера на Хароні, які розташовуються поруч і мають однаковий розмір, абсолютно не схожі за складом. Кратер Органа може виявитися наймолодшим на поверхні планети. Або ж космічне тіло, що утворило його, пробило кишеню, яка містить аміак, у надрах Харона.

NASA

І Органа, і Скайволкер, мають однаковий діаметр, близько п'яти кілометрів, і однакові виступи на поверхні. Але на знімках видно, що в центрі кратера Органа знаходиться темна пляма викиду, хоча нещодавно створена карта показує, що аміак поширюється далеко за межі темної області в площині кратера.

Відкриття допоможе вченим пояснити механізм формування поверхні Харона.

New Horizons - автоматична міжпланетна станція NASA, запущена в рамках програми "Нові рубежі" (New Frontiers) і призначена для вивчення Плутона і його природного супутника Харона.

Запуск було здійснено 19 січня 2006 року, з прольотом Юпітера (і гравітаційним маневром в його полі тяжіння) у 2007 році і Плутону - в 2015 році. Повна місія станції New Horizons розрахована на 15-17 років.

Станція New Horizons максимально наблизилася до Плутона (12,5 тисяч км) 14 липня 2015 року в 14:50 за київським часом. Космічний апарат протягом 30 хвилин повинен був провести близько 150 наукових вимірювань. Однак існувала ймовірність, яка дорівнює 0,01%, що New Horizons може бути втрачено через зіткнення з частинками космічного пилу і великими тілами. Після прийняття "дзвінка" від міжпланетної станції, вчені переконалися в успішному виконанні нею своєї головної місії.

Очікується, що в 2019 році станція досягне планетоїда 2014 MU69 – об'єкта в поясі Койпера, обраного в якості можливої нової цілі для New Horizons.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі