Вчені виявили у ДНК механізм "пасивного" захисту від ультрафіолету

Поділитися
Вчені виявили у ДНК механізм "пасивного" захисту від ультрафіолету Вчені виявили у ДНК механізм «пасивного» захисту від ультрафіолету
Вчені виявили реакцію, яка дозволяє "переробити" поглинену енергію.

Вчені з Брістольського університету і Кільського університету імені Крістіана Альбрехта досліджували процеси, які протікають в блоках ДНК при дії ультрафіолетового випромінювання. Вони виявили абсолютно нешкідливу для генів реакцію, яка дозволяє "переробляти" отриману енергію.

Вчені визначили, що під дією ультрафіолетового випромінювання відбувається подвійне перенесення протона в ДНК. Раніше вчені вважали, що перенесення протона в спарених основах призводить до пошкодження ДНК і мутацій, однак дані дослідження спростовують подібні припущення. За словами авторів, реакції переносу протона представляють собою свого роду пасивний захист ДНК від сонячного випромінювання, який дозволяє розвантажити активну систему відновлення ДНК.

Читайте також: Редагування ДНК допоможе боротися з ожирінням


Надалі вчені планують вивчити протікання цих процесів у довгих ДНК-ланцюжках, а також вивчити механізм релаксації відносно стабільної таутомерної форми (яка утворюється з невисокою ймовірністю при другому перенесенні протона) до початкової сполученої пари.

Раніше повідомлялося про те, що вчені виявили, що ДНК можуть приймати будь-які форми, виходячи далеко за межі звичної "подвійної спіралі". Автори встановили, що подвійна спіраль, яка вперше була описана Джеймсом Уотсоном і Френсісом Криком в 1953 році, представляє собою лише невелику ділянку макромолекули.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі