Вчені виявили рак у викопного предка черепах

Поділитися
Вчені виявили рак у викопного предка черепах У Pappochelys rosinae діагностована остеосаркома © Википедия
Рептилія жила на планеті 240 мільйонів років тому.

Вчені з Музею природознавства в Берліні описали найдавніший відомий випадок захворювання на рак. Як повідомляють учені в своїй статті в журналі JAMA Oncology у предка сучасних черепах, який мешкав на планеті 240 мільйонів років тому, була діагностована остеосаркома (рак кістки).

Скам'янілі останки Pappochelys rosinae були знайдені у 2013 році на південному заході Німеччини. Дослідники провели мікрокомп'ютерну томографію останків рептилії. На лівій стегновій кістці був знайдений великий наріст, за морфологічними ознаками дослідники змогли визначити, що це – остеосаркома.

Вчені відзначають, що це найстаріший відомий випадок виявлення остеосаркоми у хребетних. Вони також підкреслюють, що не можуть провести повний аналіз, оскільки м'які тканини рептилії не збереглися, і визначити різновид остеосаркоми.

Остеосаркома - це злоякісне захворювання, яке починається в кістковій тканини, швидко розвивається і дає метастази в інші тканини. Хвороба часто вражає кістки кінцівок.

Раніше повідомлялося про те, що українські вчені винайшли протираковий засіб на основі чорних антарктичних дріжджів Nadsoniela nigra. Дослідження українських вчених-мікробіологів можуть допомогти в боротьбі з раком.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі