Вчені виявили найдавніші гігантські галактики у Всесвіті

Поділитися
Вчені виявили найдавніші гігантські галактики у Всесвіті Вчені виявили найдавніші гігантські галактики у Всесвіті © eso.org
Відкриття може привести до перегляду картини утворення галактик у ранньому Всесвіті.

Групі астрономів на чолі з Кариною Капуті з Астрономічного інституту Каптейна при Гронингенському університеті вдалося знайти багато далеких галактик, що досі успішно "ховалися" від спостерігачів. Вчені використовували зображення, отримані в рамках огляду неба UltraVISTA – одного з шести проектів дослідження неба з ширококутним об'єктивом телескопа VISTA, який фотографує великі поля в ближній інфрачервоній області спектра. За цим зображенням була проведена перепис слабких галактик в інтервалі віку Всесвіту між 0.75 і 2.1 мільярдами років. Повідомлення про це було опубліковано на офіційному сайті Європейської південної обсерваторії.

За словами Капуті, "ми виявили 574 нових масивних галактики. Це найбільша з виявлених вибірок галактик раннього Всесвіту. Їхнє дослідження дозволяє нам відповісти на просте, але дуже важливе питання: коли саме з'явилися перші масивні галактики?".

Група Капуті виявила, що протягом дуже короткого (у масштабах Всесвіту) часу відбулося вибухове збільшення кількості масивних галактик. Значна частина тих галактик великої маси, які ми зараз спостерігаємо в частині Всесвіту, що нас оточує, вже існувала, коли з моменту Великого Вибуху пройшло всього три мільярди років. "При цьому в епоху, відповідну одному мільярду років після Великого Вибуху, ми жодних масивних галактик не бачимо. Таким чином, можна стверджувати, що всі вони утворилися саме в цей часовий проміжок", - повідомив співавтор роботи Генрі Джой Мак-Кракен.

Крім того, астрономи з'ясували, що масивні галактики були більш численними, ніж раніше вважалося. Новознайдені галактики становлять половину загальної кількості масивних галактик, які народилися в інтервалі між 1.1 та 1.5 мільярди років після Великого Вибуху . Цей результат знаходиться в протиріччі з сучасними моделями утворення галактик в ранньому Всесвіті, які не передбачають існування галактик-монстрів на ранніх етапах його розвитку.

Ситуація ще більше ускладнюється тим, що масивні галактики раннього Всесвіту можуть несподівано виявитися більш запиленими, ніж досі вважалося, а якщо так, то вони можуть виявитися невидимими навіть на зображеннях UltraVISTA. Якщо прийняти це припущення, то нинішня картина утворення галактик в ранньому Всесвіті може бути повністю переглянута.

Раніше повідомлялося про те, що астрономи ESO опублікували фото галактики – супутники Чумацького Шляху. Карликова галактика Скульптора є галактикою сфероїдального типу, однією з чотирнадцяти відомих галактик-супутників Чумацького Шляху, вона набагато менша і старша за Чумацький Шлях.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі