Вчені створили камеру, що робить видимими викиди метану

Поділитися
Вчені створили камеру, що робить видимими викиди метану Камера робить видимими викиди метану © N+1
Камера працює на базі інфрачервоного спектрометра.

Шведські вчені створили камеру, яка дозволяє зробити видимими викиди метану. Знімки підвищеної концентрації метану допоможуть дослідити рух парникових газів, що допоможе дати відповіді на багато питань, пов'язаних з глобальним потеплінням. Про свою розробку дослідники повідомили в журналі Nature.

Камера HyperCam Methane працює на базі інфрачервоного спектрометра - при пропущенні інфрачервоного випромінювання через речовину спостерігається ослаблення інтенсивності світла, що пройшло через зразок. Проте поглинання відбувається не у всьому спектрі падаючого випромінювання, а лише за тих довжинах хвиль, енергія яких відповідає енергіям збудження коливань у досліджуваних молекулах. Отже, довжини хвилі (або частоти), при яких спостерігається максимальне поглинання ІЧ-випромінювання, можуть свідчити про наявність у молекулах зразка тих чи інших функціональних груп. За словами Магнуса Гольфалька, інфрачервоне випромінювання поглинають багато газів, крім метану, але HyperCam Methane була спеціально допрацьована для реєстрації метану.

Створена вченими камера примітна тим, що дозволить вивчити "середньомасштабне" поширення газу. На даний момент вивчення викидів метану в масштабах планети проводиться за допомогою супутників. Також метан може бути зафіксований при взятті точкових проб повітря, що не годиться для оцінки площі його поширення. Розробка шведських вчених допоможе виділити джерела метану, а також побачити характер його розповсюдження.

Метан CH4 відноситься до одного з чотирьох основних (водяна пара, вуглекислий газ, метан, озон) парникових газів, при цьому його вплив на клімат у 25 разів перевищує вплив вуглекислого газу. Основними антропогенними джерелами метану є скотарство (травна ферментація у худоби), рисівництво і горіння біомаси (у тому числі зведення лісів). Відчутний внесок у надходження метану вносять витоки при розробці родовищ кам'яного вугілля і природного газу, а також емісія метану у складі біогазу, що утворюється на полігонах захоронення відходів.

Раніше дослідники розробили камеру, яка може знімати рух частинок світла. Пристрій створює один трильйон кадрів в секунду, що майже в 42 мільйони разів швидше, ніж кінокамера.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі