Вчені розповіли про причини падіння Ассирійської імперії

Поділитися
Вчені розповіли про причини падіння Ассирійської імперії Зміни клімату послабили Ассірійську імперію © The Telegraph
Посуха ослабила країну, через що вона впала під натиском не таких могутніх сусідів.

Команда вчених з Єльського університету та Університету штату Каліфорнія заявили про те, що їм вдалося з'ясувати причини падіння Ассирійської імперії. На думку дослідників, причиною, через яку могутня імперія пала під натиском більш слабких сусідів, стала посуха, повідомляє Naked science.

Ассірійська держава була наймогутнішою і найбільшою для свого часу. Вона знаходилося на Близькому Сході, розташовуючись на місці сучасної півночі Іраку і простираючись від Ірану до Єгипту. Два століття імперія панувала у цьому регіоні, а потім, у 612 році до н. е., на неї напали сусіди - Вавилон і Мідія, і держава впала відразу після захоплення столиці.

Загибель Ассирії завжди залишалася загадкою для вчених, незважаючи на польові дослідження і розкопки, які ведуться протягом 180 років. Вавилон і Мідія були набагато слабшими і у них не було потужних армій. Незважаючи на це, їм вдалося пройти через всю країну, дійти до столиці, яка тоді була найбільшим містом у світі, і взяти її.

Автори нового дослідження звернули уваги на палеокліматичні дані. Дослідники вивчили сталагміти з печери Куна-Ба на північному сході Іраку. Аналіз мінералів, які відкладаються шарами, дозволяє дізнатися, яким чином змінювався клімат.

Виявилося, що за 60 років до війни клімат в районі столиці держави Ніневії почав різко змінюватися. Посуха, що настала, ослабила країну, тому у неї не було сил чинити опір нападу на двох фронтах. Столиця не могла витримати тривалу облогу, а безплідність навколишніх територій змусила жителів покинути місто.

Загарбники, наприклад вавілоняни, розвинули у себе зрошуване землеробство, тому у них, незважаючи на зміну клімату, вистачало ресурсів, люди мали достатньо їжі, а влада не мала проблем. Ассирія ж не користувалася іригаційними спорудами, але при цьому основним джерелом їжі теж було землеробство. Врожаї зерна безпосередньо залежали від опадів, тому, як тільки кліматичні зміни стали явними, проблеми почалися з усіх боків.

Вчені відзначають, що Ассирія намагалася розвинути іригацію, зупинивши далекі військові кампанії, але у неї нічого не вийшло.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Раніше археологи виявили в Камбоджі безліч раніше невідомих середньовічних міст, які розташовуються недалеко від пам'ятника Ангкор-Ват. Знахідка дозволить розкрити ключові особливості розвитку Південно-Східної Азії. Міста, вік яких становить приблизно 900-1200 років, були виявлені під тропічними лісами.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі