Вчені розповіли про несподівану користь какао-бобів

Поділитися
Вчені розповіли про несподівану користь какао-бобів Вчені знайшли природний засіб для боротьби з резистентністю до інсуліну © http://diabetsunveseliba.lv
Екстракт з лушпиння бобів може запобігти резистентність до інсуліну.

Вчені з Іллінойського університету в Урбана-Шампейн заявили про те, що екстракт з лушпайок какао-бобів може допомогти запобігти резистентності до інсуліну. Разом з тим, на даний момент дослідники випробували фенольний екстракт тільки in vitro, повідомляє Naked science.

Зазначається, що дослідники виділили феноли з оболонки какао-бобів і простежили за тим, який вплив вони чинять на адипоцити білого жиру. Виявилося, що водний екстракт впливає на перетворення клітин на бурий жир і тим самим запобігає резистентності до інсуліну.

Адипоцити білого жиру - це жирові клітини, які містять одну велику краплю жиру в цитоплазмі. Вони відрізняються від клітин бурого жиру тим, що в цитоплазмі останніх накопичується безліч маленьких крапель жиру. Ці два різновиди розрізняють, відповідно, за кольором, який визначається наявністю (бурий) або відсутністю (білий) мітохондрій.

У разі пошкодження мітохондрій, адипоцити накопичують занадто багато жиру і запускається механізм роботи макрофагів. Через цу жирова тканина запалюється, клітини перестають сприймати глюкозу, яка накопичується в крові. Потім виробляється резистентність до інсуліну, що, в свою чергу, призводить до розвитку діабету. У ході дослідження вчені намагалися зрозуміти, чи можуть феноли зменшити пошкодження мітохондрій.

Коли автори впливали на адипоцити фенольним екстрактом in vitro, запускався процес потемніння жирових клітин, який свідчить про те, що в клітинах відновлювалися мітохондрії. Тому дослідники зробили висновок, що споживання речовин екстракту може запобігти мітохондріальній дисфункції, яка призводить до стікості до інсуліну. Вони припускають, що феноли можна витягати з лушпиння, щоб додавати в продукти, підвищуючи цінність останніх.

Раніше повідомлялося про те, що вчені виявили випадки зараження хворобою Альгеймера. Хвороба була занесена в організм разом з гормонами росту людини. Таким чином розслідування встановило, що медичні процедури можуть бути джерелом зараження смертельною хворобою, яка до цього вважалася незаразною.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі