Вчені представили простий спосіб виявлення свідомості у смертельно хворих пацієнтів

Поділитися
Вчені представили простий спосіб виявлення свідомості у смертельно хворих пацієнтів Вчені змогли визначити свідомість людини за допомогою ПЕТ-сканування мозку © Lenta.ru
Тест допоможе полегшити вибір лікарів, які сумніваються в необхідності відключення пацієнта від системи життєзабезпечення.

Вчені заявили про те, що розробили метод, який дозволяє виявити свідомість у людини. Дослідники встановили, що позитронно-емісійна томографія (ПЕТ) здатна відрізнити мозок, в якому йде хоча б мінімальна свідома діяльність, і мозок у повністю вегетативному стані. Результати досліджень вчених були опубліковані в журналі Current Biology.

ПЕТ-сканування працює завдяки тому, що в організм вводиться деяка кількість радіонуклідів. Ці сполуки виступають в якості індикаторів, які природним шляхом виділяють позитрони, в процесі чого виділяються гамма-промені, які фіксує медичне обладнання. ПЕТ-сканування відрізняється дешевизною і легкістю у використанні.

Читайте також: Вчений назвав міфом поділ мозку на "логічну" і "емоційну" півкулі

У новому дослідженні вчені застосували цей спосіб для того, щоб визначити кількість енергії, яка використовується тканинами мозку у 131 пацієнта з розладами мозку і 28 здорових людей. Розлади свідомості охоплювали безліч синдромів різного ступеня тяжкості, від повноцінної коми до тривалих проблисків свідомості.

Вчені з'ясували, що мозок пацієнтів у вегетативному стані споживає 38% глюкози (щодо норми здорової людини), людей з мінімальним рівнем свідомості - 58%, пацієнтів, які повертаються до нормальної свідомої діяльності після сну чи наркозу - 63%.

Дані ПЕТ-сканування змогли визначити різницю між мінімальним рівнем свідомості і вегетативним станом з точністю 89%. Тест також має високою силою передбачення: через рік після експерименту вісім з 11 пацієнтів з рівнем метаболізму в 41% від норми і вище прийшли до тями.

Раніше вчені встановили, що обчисленнями та уявленнями цифр і чисел в розумі займається не тільки права півкуля мозку, але і ліва його половина. Вчені з'ясували, що на цифри реагує особлива ділянка в нижній частині скроневої кори мозку, яка включалася при перегляді чисел як у лівій, так і в правій півкулі. Ця ділянка, яку вчені назвали "зоною форми числа" (NFA), призначена виключно для розпізнавання чисел - вона не включалася тоді, коли дослідники показували добровольцям літери або "фальшиві числа" – знаки, схожі за формою на цифри, але які при цьому ними не були.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі