Вчені пов'язали відчуття швидкоплинності життя з уповільненням здатності мозку до обробки інформації

Поділитися
Вчені пов'язали відчуття швидкоплинності життя з уповільненням здатності мозку до обробки інформації З віком час тече швидше, ніж у молодості © nnm.me
По мірі розвитку мозку і його зносу, людина обробляє менше інформації, ніж у дитинстві.

Вчені з Університету Дьюка заявили про те, що зміна того, яким чином людина сприймає час протягом життя, залежить від того, що здатність мозку обробляти зображення сповільнюється з часом. Саме тому з віком виникає відчуття того, що час тече швидше, повідомляє Naked science.

"Люди часто дивуються тому, як багато вони пам'ятають у ті дні, які, здавалося, тривали вічно в їхній юності. Однак, згідно з результатами нашої роботи, справа не в тому, що їхні переживання були набагато глибшими або більш значущими, просто вони оброблялися набагато швидше", - заявив провідний автор дослідження Адріан Беджан.

Дослідники стверджують, що по мірі того, як нерви і нейрони, які складають мозок людини, розвиваються в розмірі та складності, електричні сигнали, які кодують сенсорні дані, проходять більш довгі шляхи. Крім того, збільшується розмір тіла, подовжуючи нерви, які надають мозку інформацію на обробку. Більш того, у міру старіння нейронних шляхів вони теж деградують, що ще більше послаблює їхню здатність обробляти інформацію.

Сукупність цих двох факторів уповільнює здатність нашого мозку транспортувати і, отже, обробляти дані. За словами Беджана, однією з очевидних ознак зниження швидкості обробки з віком може вважатися той факт, що діти, як правило, частіше рухають очима, ніж дорослі. Справа не в тому, що вони більш енергійні або мають більш короткі інтервали уваги - молодий мозок швидше поглинає, обробляє і інтегрує нову інформацію, а це означає, що їм потрібно менше часу, щоб зосередитися на тому чи іншому об'єкті.

Результати дослідження свідчать про те, що літні люди в середньому фіксують менше нових образів і зображень за той же період часу, що молоді. Через це і з'являється відчуття того, що час тече швидше. Об'єктивний час і час, який сприймає розум людини, не одне і те ж, оскільки мозок відстежує час за кількістю нової інформації, яку отримує.

Раніше група вчених з Великої Британії та Китаю вперше змогла показати нейронну основу зв'язку між депресією і безсонням,виявивши ділянки мозку, які пов'язані з поганим сном, і з депресією. Серед цих ділянок області, пов'язані з прийняттям рішень, роботою пам'яті і свідомості.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі