Вчені оцінили шанси Великого Бар'єрного рифу на виживання

Поділитися
Вчені оцінили шанси Великого Бар'єрного рифу на виживання Тільки 3% рифів перебувають у хорошому стані
Всього 3% рифів перебувають в гарному стані.

Вчені заявили про те, що на даний момент тільки 3% рифів, які входять до складу Великого Бар'єрного рифу знаходяться у хорошому стані і можуть посприяти відновленню популяції коралів. Разом з тим, якщо будуть прийняті заходи щодо захисту рифу, цієї кількості рифів достатньо, щоб знову заселити майже половину екосистеми, повідомляє N+1.

За період з 1985 по 2012 рік Великий бар'єрний риф втратив половину коралів, а за останні два надзвичайно теплих року ситуація значно погіршилася. Крім того, рифів загрожують також хижі морські зірки, які пожирають коралові рифи і призводять до зниження їх чисельності.

Тепер же дослідники оцінили сучасний стан Великого Бар'єрного рифу, який включає в себе 3800 окремих рифів, розтягнутих на 2300 кілометрів. Метою дослідників було визначити, скільки з них задовольняє трьом умовам, необхідним для сталого розвитку навколишнього екосистеми.

Першою з цих умов було розташування у досить прохолодному місці, щоб риф був стійким до знебарвлення. Друга умова - рифи повинні бути розміщені так, щоб личинки поліпів, поширювані океанськими течіями, потрапляли б на максимальну кількість інших рифів. Нарешті, ці рифи не повинні поширювати личинок морських зірок.

Виявилося, що лише близько сотні рифів (менше 3%) задовольняє заданим умовам. Однак за допомогою моделювання вчені підрахували, що ці сто рифів можуть щороку заселяти личинками 47% усього Бар'єрного рифу.

Р

Раніше повідомлялося про те, що вчені склали карту регіонів Землі, які найбільше постраждали від змін клімату. При складанні карти науковці використовували супутникові дані, отримані в період з 2000 по 2013 рік. Карта була створена на основі аналізу температури повітря, доступності води, а також хмарного покриву. Вчені здійснили розрахунки для кожної окремо взятого ділянки суші в 5 квадратних кілометрів. Деякі ділянки Землі, наприклад Антарктика і Сахара, не були класифіковані через свою безплідність.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі