Вчені назвали війни і кризи факторами, що поліпшують екологію

Поділитися
Вчені назвали війни і кризи факторами, що поліпшують екологію Місця військових конфліктів залишають мільйони людей, перебираючись в безпечні місця, припиняється господарська діяльність, знижується споживання енергії і, відповідно, кількість викидів у атмосферу © @Fatikr Twitter
В місцях, які залишили мільйони людей через військові конфлікти, спостерігається поліпшення екологічної обстановки.

Учені з Товариства наукових досліджень імені Макса Планка (Німеччина) за результатами вивчення супутникових даних дійшли висновку, що військові дії поліпшили якість повітря, знизивши кількість викидів в атмосферу на Близькому Сході.

Разом із зростанням смертності та міграції населення на Близькому Сході в останні п'ять років дослідники відзначили в деяких зонах покращення екологічного клімату. Наприклад, в повітрі Каїра, Дамаска, Тегерана і Багдада були відзначені позитивні тенденції.

Дане явище пояснюється досить просто: місця військових конфліктів залишають мільйони людей, перебираючись в безпечні місця, припиняється господарська діяльність, знижується споживання енергії і, відповідно, кількість викидів у атмосферу.

"Ми побачили з космосу, як економічні, геополітичні та соціальні фактори сильно впливають на якість повітря", – сказав професор Йос Лиллиевельд з інституту Макса Планка.

За його словами, кореляція між глобальними потрясіннями і поліпшенням екології простежується давно.

"Наприклад, у Греції, коли у них розпочалася економічна криза у 2008 році, тенденція до зниження (забруднень повітря) була вражаючою. Приблизно на 50%. У Сирії і Єгипті з 2011 року йде зниження. В Іраку люди їхали, повітря відновлювався, а в Йорданії і Лівані, куди вони прибували, забруднення починало зростати", – зазначив Лиллиевельд.

Раніше вчені виявили зміни в генах у нащадків людей, які пережили Голокост. Дослідження американських вчених показало, що вплив навколишнього середовища, у тому числі паління, харчування і стрес можуть впливати на гени дітей і, можливо, навіть онуків.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі