В ЄС збираються затвердити "право бути забутим" в інтернеті

Поділитися
В ЄС збираються затвердити "право бути забутим" в інтернеті В ЄС можуть затвердити "право бути забутим" в інтернеті © Обозреватель
Якщо користувач не захоче використовувати свої дані, відповідальна компанія повинна буде її стерти.

На зустрічі в Люксембурзі міністри юстиції і внутрішніх справ країн-членів Євросоюзу досягли згоди щодо єдиних для ЄС правил захисту інформації в інтернеті.

Майбутні законодавчі зміни, за інформацією агентство dpa, обговорювалися більше трьох років. Тепер їх має розглянути Європарламент.

Нові правила можуть прийняти не раніше ніж наприкінці поточного року, а чинності вони набудуть. Швидше за все, в 2018 році.

Правилами змінюється захисту особистих даних у інтернеті. Наприклад, "право бути забутим". Якщо користувач не захоче використовувати свої дані, і немає законних підстав для збереження цієї інформації, відповідальна компанія повинна буде її стерти, відзначає агентство epd.

Якщо ж мова йде про те, що інформацію розмістив неповнолітній або дитина, компанії змушені будуть реагувати ще швидше. У разі порушень інтернет-компанії можуть бути оштрафовані на суму до двох відсотків від їхнього річного обороту, пише dpa.

Реформа буде передбачати також обмеження доступу посадових осіб і спецслужб США до даних громадян ЄС в інтернеті.

"Ми зараз ведемо переговори про те, що американські підприємства мають право передавати дані громадян ЄС американським спецслужбам тільки в дуже небагатьох виняткових випадках, якщо мова йде про національну безпеку", - заявила єврокомісар з питань юстиції Віра Юрова газеті Die Welt.

Вона також зазначила, що майбутня реформа захисту даних в інтернеті "буде сприяти прозорості і високому рівню безпеки".

Читайте також: США таємно розширили повноваження АНБ для стеження в інтернеті – NYT

У США на початку червня Білий Дім, і компанія Apple оголосили про нової стратегії, спрямованої на використання зашифрованого з'єднання з інтернет за допомогою HTTPS, яка має замінити більш звичне, але і більш небезпечне HTTP.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі