Українські вчені розробили сучасні технології та прилади для видобутку вуглеводнів

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Щорічний видобуток власного природного газу до 20 млрд куб. м, а також істотне збільшення видобутку нафти - цілком реальні.

Науковцям є що запропонувати виробничникам, щоб привести розвиток галузі в цивілізоване русло. Приміром, Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу має у своєму доробку ґрунтовну роботу "Науково-організаційні засади нарощування видобутку вітчизняних нафти і газу та диверсифікації постачання енергоресурсів для підвищення енергетичної безпеки країни". У технічних університетах країни, в інститутах НАНУ отримано високі наукові результати в процесі створення та реалізації нафтогазових технологій та інструментарію.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Світлана Ісаченко. Так, за її словами, Інститут надтвердих матеріалів ім. Бакуля пропонує виробничникам бурові долота, калібратори, оснащені новітніми термостійкими алмазно-твердосплавними матеріалами. Проходка на таких долотах корелюється з найкращими світовими зразками, а собівартість її значно нижча. Інститут електрозварювання ім. Патона також має інструменти для буріння на рівні світових зразків. Інститут проблем машинобудування ім. Підгорного розробив технологію впливу на продуктивний пласт для збільшення притоку вуглеводнів.

"Річний видобуток власного природного газу у 20 млрд куб. м, а також істотне збільшення видобутку нафти - цілком реальне, - розповідає ректор ІФНТУНГ, д. т. н., академік НАНУ Євстахій Крижанівський. - Для цього на основі геолого-геофізичних досліджень склали карту перспективних нафтогазоносних площ, надали техніко-технологічне забезпечення енергоефективних методів спорудження свердловин для освоєння покладів на великих глибинах і морському шельфі, включаючи нафтогазоносну зону біля острова Зміїний, яка перебуває у незаперечній власності та юрисдикції України. Удосконалили методи й засоби інтенсифікації нафтогазовидобутку виснажених родовищ Прикарпаття й Дніпровсько-Донецької западини. Розробили прогресивні технології і технічні засоби для відновлення ліквідованих, недіючих та малодебітних свердловин".

Докладніше про необхідність нарощування видобутку вуглеводнів читайте в матеріалі Світлани Ісаченко "Вклали мільярди - заробили копійку" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі