Україна повернулася у чорний список «піратських» країн

Поділитися
© Андрея Товстыженко, ZN.UA
У щорічному звіті порушників прав американської інтелектуальної власності, у черговий раз потрапила Україна. Головними порушниками визнано Росію і Китай.

Головними порушниками дотримання та охорони прав інтелектуальної власності в новому щорічному звіті названо Росію і Китай. Звіт представив у Вашингтоні глава Торгового представництва США (USTR) Рон Кірк. Автори документа звернули увагу на значне збільшення за останній рік кількості випадків порушень інтелектуальних прав і торгових марок «практично у всіх форматах».

Окрім Китаю та Росії, яка вже 16 років поспіль очолює список порушників, до списку «пріоритетного моніторингу» потрапили Аргентина, Ізраїль, Канада, Таїланд, Індія, Алжир, Чилі, Індонезія, Пакистан, Венесуела і вперше, починаючи від 2007-го року, Україна. Як наголошується у звіті, Україна зробила тільки «мінімальний прогрес» щодо виконання плану дій від 2010 р. у боротьбі з піратською продукцією та контрафактом, а в деяких випадках навіть стався регрес.

Канада ж потрапила у «чорний список» вже вчетверте, частково через відсутність прогресу в проведенні реформ законодавства про захист авторських прав.

В USTR висловили серйозну стурбованість у зв'язку з «виробництвом контрафактної продукції і нестримним піратством, в тому числі піратством через інтернет» у країнах-порушниках. У звіті зазначено також, що онлайн-піратство зміцнює свої позиції в області продажу контрафактної та піратської продукції і відтісняє традиційні точки збуту, такі як вуличні магазини та кіоски, де продають піратську аудіо та відеопродукцію, підробки парфумів відомих брендів, взуття тощо.

У Китаї, відзначають експерти USTR, хоча і вдавалися до спроб приборкати діяльність сайтів, що спеціалізуються на продажу фальшивок, негайно ж відкривалися нові онлайн-магазини, пропонуючи аналогічний піратський асортимент.

Голова USTR Рон Кірк привітав Іспанію і Малайзію з прогресом у боротьбі з піратством і порушеннями прав інтелектуальної власності. Вони опинилися у списку з більш низьким рівнем потенційної небезпеки піратства. Серед пострадянських країн у ньому фігурують Білорусь, Таджикистан, Туркменістан і Узбекистан.

Як пояснив Кірк, адміністрація США надає цій проблемі великого значення, оскільки від дотримання прав інтелектуальної власності залежить благополуччя компаній, в яких працевлаштовані 40 млн американців і зосереджено до 60% експорту США.

Рейтинг USTR не тягне за собою введення економічних санкцій. Його основна мета - «покарати» країни-порушниці для того, щоб їхні уряди посилили боротьбу з піратством і порушенням авторських та інтелектуальних прав.

Рейтинг USTR не тягне введення економічних санкцій. Його основна мета - звернути увагу урядів країн-порушниць на проблему дотримання авторських та інтелектуальних прав та посилити боротьбу з піратством і порушеннями.

Нагадаємо, в щорічному рейтингу свободи преси правозахисної організації Freedom House Україна опустилася на 9 позицій, і розділяє 130-131-ше місця з Південним Суданом. !zn

Читайте також:

«ВКонтакте» просять видалити піратський контент

На користувачів EX.ua можуть завести кримінальні справи

Через інтернет-піратство проти України можуть застосувати санкції

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі