У зародженні життя на Землі запідозрили загиблі організми

Поділитися
Життя на Землі могло утворитися завдяки загиблим організмам з інших планет, які потрапили на неї з космосу. Таку ідею, що отримала назву гіпотези некропанспермії, розробив канадський астроном.
Життя на Землі могло утворитися завдяки загиблим організмам з інших планет, які потрапили на неї з космосу. Таку ідею, що отримала назву гіпотези некропанспермії, розробив канадський астроном.Гіпотеза панспермії, яка лежить в основі нової роботи, була вперше запропонована ще у 1870-і роки. Її прихильники вважають, що життя було занесено на Землю з космосу метеоритами або кометами у формі якихось «зародків» (наприклад, спорів). Критики гіпотези панспермії вказують, що в ході тривалої космічної подорожі спори будуть дуже сильно пошкоджені жорстким випромінюванням і, швидше за все, загинуть. На думку автора нової роботи, для появи життя на Землі не було потрібно, щоб на неї були занесені живі мікроорганізми. Для розвитку живих істот достатньо, щоб на планету потрапила деяка кількість інформації - у разі земних організмів вона закодована у формі ДНК або РНК. Живі істоти містять у своїх генах величезну кількість інформації - за оцінками автора, у клітці кишкової палички зберігається 6 мільйонів біт інформації, в той час як випадкове перемішування молекул дасть тільки 194 біта за 500 мільйонів років (поява життя в ході поступового синтезу все більш і більш складних молекул - найбпопулярніша на сьогоднішній день гіпотеза). Мертві організми також несуть у собі інформацію, незважаючи на те, що вона не може бути безпосередньо реалізована. Окрім того, «заховані» всередині клітин молекули нуклеїнових кислот будуть пошкоджуватися менше. Учений вважає, що оптимальними «перевізниками» інформації можуть виступати віруси, які складаються з ДНК або РНК, які упаковано в оболонку з білків, іноді доповнену ліпідами або полісахаридами. Детальніше про віруси та їхню можливу роль в еволюції можна прочитати тут. Нова гіпотеза викликала неоднозначну реакцію у колег вченого. Скептики відзначають, що під час перебування в космосі нуклеїнові кислоти можуть зруйнуватися дуже істотно не дивлячись на захист оболонки. Окрім того, положення некропанспермії (втім, як і решти гіпотез, що пояснюють походження життя) украй важко перевірити експериментально.

За матеріалами Lenta.ru

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі