У Європі проходять масштабні антипіратські поліцейські рейди

Поділитися
Європейська поліція з різних країн 7 вересня розпочала рейди проти приватних користувачів інтернету та провайдерів з метою збору доказів проти підозрюваних у розміщенні контенту у файлообмінних мережах без відповідного дозволу правовласників.
Європейська поліція з різних країн 7 вересня розпочала рейди проти приватних користувачів інтернету та провайдерів з метою збору доказів проти підозрюваних у розміщенні контенту у файлообмінних мережах без відповідного дозволу правовласників.За словами Жана-Марка Мельє, прес-секретаря бельгійської поліції, слідчі заходи проходять по всій Європі і зараз поліцейські відомства не уповноважені давати будь-які коментарі. Найбільш широкі слідчі заходи проходять зараз у Швеції, де поліція працює у містах Мальме, Еслев, Умеа, Елькістуна та Стокгольмі. Паралельно з цим рейди відбуваються у містах Німеччини, Норвегії, Великобританії, Бельгії та Італії. У прокуратурі Швеції повідомили, що поліцейські дії проводяться у зв'язку з роботою низки "варезних" сайтів, а також інтернет-проектів, що пропонують доступ до піратського контенту. У Швеції вже були затримані четверо підозрюваних у керуванні піратськими сайтами, зараз вони звільнені під підписку. За словами шведського прокурора Фредріка Інгблада, у країні поліцейські заходи у справах відносно інтернет-піратів проходять вже близько двох тижнів, і за одну масштабну кампанію були об'єднані майже 20 індивідуальних справ, пов'язаних із порушенням законів про авторські права. Також до завдань поліції входить отримання серверних журналів з даними про роботу пірингових сайтів на базі протоколів Direct Connect і BitTorrent. Відомо, що у рамках слідства були допитані і чотири людини, які афілійовані з ресурсом Pirate Bay. Також є дані про вилучення серверів Університету міста Умеа, де розміщувалися деякі з файлообмінних систем. Побувала поліція і на майданчиках провайдерів Phomera і PRQ (останній надає послуги тунелювання проекту Wikileaks). Слідчі кажуть, що такі масштабні дії проводяться у зв'язку з тим, що найчастіше у звинувачення є лише IP-адреси підозрюваних у правопорушеннях, тому для одержання більш конкретних даних необхідні вилучення даних із серверів провайдерів. Самі ж європейські провайдери на сьогодні теж ситуацію не коментують, зауважуючи, що дадуть свої пояснення після офіційних заяв поліцейських.

За матеріалами CyberSecurity.ru

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі