У піраміді ацтеків Уїцилопочтлі знайдено тунель

Поділитися
У піраміді ацтеків Уїцилопочтлі знайдено тунель Піраміда була побудована приблизно в 1325 році © wikipedia
Довжина тунелю складає 8,2 метра.

Мексиканські археологи виявили тунель в піраміді ацтеків Уїцилопочтлі, яка розташовується в стародавньому місті Теночтітлані на території сучасного Мехіко. Тунель веде до двох закритих камер, які розташовуються на центральній площадці округлої форми.

Довжина тунелю складає 8,2 метра, ширина 0,5 метра, а висота – 1,5. Вхід до проходу закривала тритонна плита, яка була піднята у 2013 році. За нею були виявлені золоті прикраси, кістки орлів, рештки двох обезголовлених дітей віком п'ять і сім років і закритий брудом вузький прохід.

На думку археологів, вони виявили свідоцтва ритуальних жертвоприношень стародавніх ацтеків, а камери можуть бути місцем кремації мертвих ацтекських правителів. У 1325-1521 роки індіанці спалювали прах своїх древніх вождів. Так, в одному зі звітів іспанських завойовників прямо вказується на кремацію, здійснену в 1521 році.

Відкрити входи в камери вчені планують в 2016 році. Вперше вони були виявлені за допомогою радарів в 2007.

Піраміда Уїцилопочтлі (Темпл Майор) являє собою комплекс храмових споруд у столиці ацтеків Теночтітлані. Висота піраміди досягала 60 метрів, на її вершині розташовувалися храми бога сонця і війни Уїцилопочтлі і бога дощу і родючості Тлалока. Піраміда зведена приблизно в 1325 році і через двісті років стала культовим центром держави ацтеків. Більша частина комплексу Темпл Майор була розграбована і знищена іспанськими завойовниками у 1521 році. До теперішнього часу збереглися рештки нижної частині Уїцилопочтлі, розкопками яких займаються археологи.

Раніше дослідники встановили, що ацтеки з'їдали іспанців, що приїхали завоювати їх . Історики проводили розкопки поселення ацтеків і дружніх їм племен, що знаходиться на схід від Мехіко. У ньому вчені виявили рештки 15 іспанців, а також їхніх союзників - 45 кубинців африканського й індійського походження, жінок, дітей і 350 інших осіб, включаючи майя, що погодилися на співпрацю з конкістадорами. Усього вчені нарахували близько 550 осіб.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі