Турецький безпілотник випробували в небі на Житомирщині

Поділитися
Турецький безпілотник випробували в небі на Житомирщині БПЛА показав себе добре © Мілітарний портал
Ці випробування - результат угоди між Україною і Турцією.

18 березня безпілотний літальний апарат Bayraktar TB2 здійснював випробування в небі на Житомирщині. Про це повідомляє Український мілітарний портал.

Близько полудня БПЛА здійснив політ в небі над Хмельницькою та Житомирською областями. Відповідний маршрут був помічений сьогодні та опублікований ресурсом MilitaryAviation.In.Ua

Нагадаємо, що 3-4 листопада 2018 року під час візиту Президента України Петра Порошенка до Туреччини було підписано угоду про купівлю турецьких оперативно-тактичних безпілотних літальних апаратів Bayraktar TB2 виробництва компанії Baykar Makina.

Перемовини про купівлю цих БПЛА тривали близько двох років. За цей час представники Міністерства оборони України відвідували Туреччину та ознайомлювались із різними етапами випробувань Bayraktar TB2.

Технічні характеристики Bayraktar TB2:

Довжина апарату: 6,5 метрів
Розмах крила: 12 метрів
Радіус дії: 150 км
Максимальна злітна маса: 560 кг
Максимальна вага корисного навантаження: 50 кг
Максимальна швидкість польоту: 222 км/годину
Крейсерська швидкість: 130 км/годину
Практична стеля польоту: 6750 метрів

Може нести керовані протитанкові ракети та авіаційні бомби. БПЛА оснащений двигуном внутрішнього згоряння Rotax 912, корпус виконаний з композитних матеріалів та оснащений системою автоматичного зльоту та посадки.

"Bayraktar TB2" побив світовий рекорд серед безпілотних літальних апаратів у класі тактичних середньовисотних БЛА за тривалістю польоту. Так під час тестових польотів у червні та серпні 2014 року на висоті 8 км він знаходився у небі 24 години 34 хвилини.

Зауважимо, що переговори з Туреччиною про постачання безпілотників Bayraktar тривали два роки. Угоду про закупівлю ударних безпілотних літальних апаратів Bayraktar TB2 турецького виробництва було підписано в січні 2019 року.

Автор DT.UA Дмитро Менделєєв раніше писав про те, що закупівля за кордоном озброєнь і військової техніки може здійснюватися лише на умовах локалізації на території України понад 50% виробничого циклу. За його словами, необхідно створити реальні механізми виконання офсетних контрактів.

Детальніше про найважливіші кроки з реформування оборонної промисловості читайте у статті Дмитра Менделєєва "ОПК-2019: 5 життєво важливих змін" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі