Темний колір поверхні Сатурна обумовлений наявністю метану в його атмосфері

Поділитися
Темний колір поверхні Сатурна обумовлений наявністю метану в його атмосфері © NASA
Вчені пояснили різницю в кольорі поверхні Сатурна і Діони.

Вчені пояснили темний колір поверхні Сатурна наявністю метану в його атмосфері
Вчені пояснили темний колір поверхні Сатурна наявністю метану в його атмосфері

Фахівці NASA пояснили, чому поверхня Сатурна виглядає так, як буто було пофарбована пензлем художника в темний колір, а поверхня Діони – ні. На думку вчених, розгадка полягає в тому, що в атмосфері Сатурна міститься велика кількість метану. Така інформація була опублікована на офіційному сайті NASA.

На зображенні, яке було опубліковано на сайті відомства, видно темні плями, поява яких обумовлена тим, що світлу доводиться пробиватися крізь хмари метану в тонкій атмосфері планети. А ось на Діоні, яка також зображена на фото, такого ефекту немає, оскільки в її атмосфері немає метану. Доказом цього є те, що сонячне світло вільно відбивається від льодистої поверхні супутника Сатурна.

У нижньому правому кутку зображення можна також помітити тінь від кілець Сатурна.

Знімок був зроблений станцією Cassini 27 травня 2015 року з відстані 994 кілометри від поверхні Сатурна.

Космічна станція Cassini-Huygens, вартість якої складає більше 3 мільярдів доларів, була запущена в космос у 1997 році для дослідження Сатурна і його супутника Титана.

Cassini названа на честь італійського науковця Жана Доменіко Кассіні, який довів, що кільце Сатурна складається з двох частин, розділених темною смугою (розподіл Кассіні), а також передбачав, що кільця Сатурна складаються з часток різних розмірів.

Cassini-Huygens – одна з найбільш грандіозних космічних станцій, що були запущені в космос. Вона наповнена величезною кількістю інструментів і камер для точних вимірювань і високоякісних знімків в різних атмосферних умовах і спектрі кольору. Космічна станція складається з орбітальної станції Cassini (побудована NASA) і зонда Huygens (European Space Agency).

Місія Cassini є спільним проектом NASA, ЄКА (Європейське космічне агентство) та Італійського космічного агентства.

Раніше повідомлялося, що вчені отримали самий чіткий знімок другого за величиною супутника Сатурна.

Раніше вчені отримали високоякісні фотографії Титану - найбільшого супутника Сатурна. В результаті застосування нових алгоритмів фотографії стали більш корисні для науковців. Так, планетологи зможуть використовувати їх для складання точних тривимірних карт Титану і спостереження руху метанових річок.

Одне з досягнень вчених NASA, досліджують фотографії з Cassini, - виявлення рідкої води в глибині Титану. Також раніше NASA опублікувало небувало чіткі фото кілець Сатурна.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі