Технорама

Поділитися
Шукайте і знайдете Згідно з підрахунками аналітичної компанії comScore інтернет-користувачі в усьому світі щохвилини роблять близько 1,4 млн...

Шукайте і знайдете

Згідно з підрахунками аналітичної компанії comScore інтернет-користувачі в усьому світі щохвилини роблять близько 1,4 млн. пошукових запитів в Інтернеті. Найбільше запитів, як нескладно здогадатися, отримує Google. Ще одним лідером, який стрімко ввірвався в TOP-5 світових пошуковиків, став китайський пошуковий портал Baidu.com Позиції Baidu особливо сильні в Південній Кореї та Китаї.

За узагальненими даними аналітиків компаній comScore і Nielsen/NetRatings, у серпні 2007 року близько 60% усіх пошукових запитів припало на частку Google. У кількісному обсязі це понад 37 млрд. індивідуальних запитів. Показово, що на найбільшому сьогодні інтернет-ринку — у США частка Google нижча за загальносвітову — близько 50%.

На другому місці у світі за кількістю запитів — Yahoo із 8,5 млрд. на місяць, далі йде Baidu.com — 3,3 млрд., Microsoft — 2,2 млрд. запитів і NHN із 2 млрд. запитів щомісяця.

Найбільшу увагу всіх світових аналітиків, сферою досліджень яких є Інтернет, сьогодні привертає китайський Baidu, який за відносно короткий проміжок часу встиг вибитися в лідери світового інтернет-пошуку. Втім, більшість фахівців сходяться на думці, що популярність Baidu обумовлена тим, що він від початку створювався як китайський та корейський пошуковик, який, з огляду на інтернет-популяцію Китаю та Південної Кореї, уже дає непоганий запас міцності.

Ще один значимий момент у статистиці, пов’язаній з інтернет-пошуком, — фінансова віддача, яку отримують від роботи цієї інфраструктури. Тут лідером знову ж таки є Google, який щорічно має майже 30-відсотковий фінансовий приріст виторгу від продажу послуг, так чи інакше пов’язаних із пошуком.

Робот на допомогу

Винахідник із Бангладеш розробив робота, спроможного виконувати нескладні завдання. На створення IRobo Фероз Ах­мед Сіддікі, аспірант Міжнародного ісламського університету в Чіттагонзі, витратив два роки.

Машина сприймає голосові команди, має просторовий інтелект, уміє піднімати предмети, мити й натирати підлогу, виконувати інші прості дії. IRobo можна використовувати для охорони об’єктів і виконання небезпечних видів робіт, наприклад, у шахтах.

Головною перевагою свого винаходу аспірант називає його дешевизну: робота складено з бракованих деталей, що їх Фероз Сіддікі назбирав у магазинах електротехніки та на автосервісах.

У даний час аспірант веде переговори з австралійською софтверною фірмою про налагодження комерційного виробництва IRobo. Фероз Сіддікі сподівається, що придбати робота пересічні споживачі зможуть не більш ніж за тисячу доларів США.

Витратні технології

Аналітики компанії Gartner прогнозують, що в 2007 році сумарні витрати на інформаційні технології сягнуть 3 трлн. доларів. У дану суму аналітики включають витрати на виробництво і продаж комп’ютерів, серверів, ноутбуків; витрати на прокладання та обслуговування телекомунікаційних мереж; на виробництво та адміністрування програмного забезпечення, а також інші суміжні витрати.

У Gartner зазначають, що поточного року витрати на ІТ зросли на 8% порівняно з попереднім роком. У 2008-му аналітики прогнозують витрати на рівні 3,3 трлн. доларів, що на 5,5% перевищує показники поточного року.

У цьому зв’язку фахівці говорять про прискорення процесів упровадження та експлуатації техніки з одного боку, а з іншого — розроблювачам програмного та апаратного забезпечення слід бути готовими до прискорених циклів ведення нових розробок.

Обсяг витрат кінцевих користу­вачів у загальній сумі в 2006 році становив 57%, у 2008-му він досягне 60%, а до 2011 року — 63%.

Карти, пам’ятайте!

За попередніми оцінками аналітиків холдингу AVentures Group, у 2007 році на ринку України буде продано близько 3 млн. 500 тис. карт пам’яті. Основу продажів становитимуть карти, що їх купують для використання в мобільних телефонах, — їхня частка в структурі продажів Flash карт може перевищити 75%.

Як зазначив Сергій Дорофєєв, керівник департаменту маркетингу: «Коригування прогнозу були спричинені різким збільшенням у першому півріччі 2007 року продажу карт пам’яті кінцевим користувачам на тлі зростання ринку цифрових фотоапаратів, а також активного збільшення кількості мобільних терміналів, що мають слот для встановлення карти пам’яті. На ринку частка карт пам’яті, придбаних для використання в мобільних терміналах, становила 72%, тим часом у першому півріччі 2006 року цей показник становив 59%».

Підсумовуючи результати першого півріччя 2007 року, аналітики холдингу підрахували, що за цей період в Україні кінцевим користувачам було реалізовано 1 млн. 360 тис. Flash карт. Це на 177% більше за показник продажів аналогічного періоду 2006 року, коли українці придбали 491 тис. пристроїв.

Якщо брати до уваги такий синтетичний показник, як «середній об’єм», що враховує дані продажів карт пам’яті всіх форматів, фахівці холдингу відзначили його зміну до збільшення. Наприклад, якщо в першому півріччі 2006 року він дорівнював 587 Mв, то за підсумками першого півріччя 2007 року зріс до 983 Mв.

Також експерти AVentures Group звернули увагу на істотне щоквартальне зниження вартості карт пам’яті, незалежно від їхнього типу та об’єму. Іншими словами, спостерігається стабільна тенденція зниження собівартості серед усіх типів карт.

Секс-бомба для ворога

Дослідження в галузі створення «гей-бомби», вибух якої робить військових противника сексуально привабливими один для одного, були відзначені премією Ig Nobel, що пародіює Нобелівську.

Серед інших переможців виявилися роботи з лікування порушень добового ритму організму хом’ячка (приміром, внаслідок зміни годинних поясів) препаратами від імпотенції, отримання ваніліну з коров’ячого гною і вивчення побічних ефектів шпагоковтання.

Премія Ig Nobel була заснована 1991 року. Нею відзначають дослідження, які «спочатку викликають сміх, але потім змушують замислитися». Як і справжню Нобелівську премію, Ig Nobel вручають у різних категоріях — від медицини та літератури до економіки та авіації.

Премію з лінгвістики вручили фахівцям із Барселонського університету, котрі встановили, що пацюки не розрізняють, коли людина розмовляє японською задом наперед і нідерландською в такий самий спосіб.

Усі дослідження насправді мали місце, і їхні результати були оприлюднені. Церемонія вручення премій відбулася в Гарвардському університеті. Їх вручали лау­реа­ти справжньої Нобелівської премії. Переможці псевдо-Нобеля не отримують грошей, але їм вручають призи ручної роботи та диплом.

Організатори висловили спів­чуття у зв’язку з відсутністю на церемонії американських військо­вих, котрі проводили дослідження зі створення речовин, здатних роз­палити гомосексуальний потяг серед військових противника. Вся річ у тому, що авторів цього дослід­ження встановити не вдалося.

Спіймати терориста

Співробітники університету Баффало (University at Buffalo) повідомили про створення технології, що дає змогу «вирахувати» потенційних терористів, які готуються вчинити теракт.

Суть технології полягає в тому, що комп’ютерна система аналізує різкість рухів людини, вираз її обличчя, звук голосу та низку інших параметрів. На підставі цієї інформації вона визначає, чи перебуває конкретна людина в стані, в якому може здійснити терористичну атаку чи заздалегідь запланований акт агресії.

Автори винаходу виходили з того, що кожна людина індивідуальна й може по-різному реагувати на власні думки і навколишню дійсність. Тому комп’ютерна система отримала додаткову функцію: вона може змінити свій вердикт після 20-хвилинного інтерв’ю з підозрюваним (людині ставлять особливим чином підібрані запитання, а система «стежить» — як вона на них реагує).

Творці цієї системи підкреслюють, що вона не гарантує стовідсоткового результату. Проте може серйозно допомогти охоронцям чи прикордонникам під час проведення рутинних перевірок: служби безпеки вибірково перевіряють людей в аеропортах, на залізничних вокзалах, у місцях переходу державного кордону, на стадіонах тощо. Вибираючи об’єкт для більш ретельного обстеження (допиту, огляду та ін.), охоронці найчастіше керуються інтуїцією. Система покликана замінити інтуїцію наукою.

За матеріалами bbc.co.uk

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі