Суд зняв заборону на продаж смартфона Galaxy Nexus у США

Поділитися
© theverge.com
Galaxy Nexus є спільною розробкою Google і Samsung. Протягом тижня апарат був недоступний для купівлі у США через порушення патентних прав Apple.

Інтернет-магазин Google Play відновив продаж у США смартфона Galaxy Nexus. Протягом тижня апарат був недоступний для купівлі через порушення патентних прав Apple.

Зараз магазин пропонує смартфон за зниженою ціною - 349 доларів США замість 399. Пристрій продається без прив'язки до оператора. Заявлений термін доставки - 2-3 тижні.

Заборона на продаж у США Galaxy Nexus була введена 29 червня суддею Люсі Кох. 1 липня виробник апарату Samsung подав апеляцію, яку задовольнили п'ять днів потому.

Поки діяла заборона, Google, що брала участь у створенні апарату, заявила, що випустить для Galaxy Nexus оновлення. Воно б усунуло виявлені судом порушення. Стверджувалося, що патенти Apple порушує панель швидкого пошуку на домашньому екрані Galaxy Nexus. Google планувала її видозмінити.

CNET News відзначає, що ще одним можливим способом обійти заборону може бути продаж смартфона з новою версією Android - 4.1 Jelly Bean. Вона не містить порушень, через які Galaxy Nexus потрапив під заборону.

Galaxy Nexus може бути знову вилучено з продажу, якщо Apple пред'явить суду нові докази порушень і суд визнає їх заможними.

Galaxy Nexus є спільною розробкою Google і Samsung. Він був представлений восени 2011 року. На конференції Google I / O, що відбулася в кінці червня, було оголошено, що Galaxy Nexus стане одним з перших смартфонів, які отримають оновлення до Android 4.1.

Apple проти Samsung: історія протистояння

Нагадаємо, битва гігантів почалася у квітні минулого року, коли «яблучна» корпорація подала скаргу про порушення патентів на дизайн, користувальницький інтерфейс і оформлення упаковки iPad і iPhone. В Apple вважають, що копіювати дизайн її продуктів Samsung допомагає доступ до її розробок, який вона має в якості партнера.

Південнокорейський гігант відкидає ці звинувачення і у свою чергу звинувачує Apple в порушенні своїх авторських прав на запатентовані ним технології бездротової передачі даних, корекції помилок і зменшення енергоспоживання пристрою.

За даними на кінець минулого року, компанії подали один проти одного більше тридцяти позовів до судів десятка різних країн по всьому світу.

В кінці травня глави Apple і Samsung не змогли прийти до угоди, яка б дозволила врегулювати патентне протистояння між сторонами, що триває більше року, в ході дводенних переговорів «на вищому рівні» у Сан-Франциско. Переговори, які в квітні призначив суд, вели генеральний директор Apple Тім Кук і Джі-Санг Чой з Samsung в присутності своїх юрисконсультів.

При цьому, незважаючи на конфлікт, обидві компанії пов'язані тісними діловими відносинами. Південнокорейський гігант постачає Apple, наприклад, чіпи флеш-пам'яті, мікропроцесори, дисплеї та інші комплектуючі для смартфонів, планшетників і плеєрів. Ентузіасти, що здійснили нещодавно «розтин» нового iPad, підрахували, що його «начинка» складається з продукції конкурента приблизно на 40%.

Інтерес до протистояння додає той факт, що Samsung є найбільшою IT-компанією за обсягом виручки, а Apple - з чистого прибутку. За даними аналітичної компанії Display Search, за підсумками першого кварталу 2012 року Samsung посів перше місце у світі за обсягами продажів мобільних телефонів і смартфонів.

Продажі південнокорейської компанії у першому кварталі зросли до 44 млн штук, тобто втричі більше, ніж за аналогічний період минулого року. Це 31% ринку смартфонів, що оцінюється в 219 млрд доларів. Apple реалізувала 35,1 млн пристроїв, зайнявши 24% ринку. !zn

Читайте також:

Apple домоглася заборони продажів планшетника Samsung у США

Білоруси випустили свого «вбивцю iPad» - планшетник «Горизонт»

Microsoft випустить у продаж планшет з діагоналлю екрана 80 дюймів

Microsoft представила новий планшетник Surface

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі