Сірі папуги виявилися здатні допомагати іншим без користі для себе

Поділитися
Сірі папуги виявилися здатні допомагати іншим без користі для себе Жако допомагають іншим отримати ласощі © Википедия
Птахи вибудовують складні логічні ланцюжки.

Вчені з Інституту орнітології імені Макса Планка заявили про те, що сірі папуги (жако) здатні допомагати своїм родичам, вибудовуючи при цьому складні логічні ланцюжки. Раніше альтруїзм був помічений серед собак, приматів, китоподібних і летючих мишей, повідомляє Naked science.

Спостереження дослідників показали, що сірі папуги допомагають іншим отримувати ласощі, не очікуючи, що вони отримають щось натомість. "Ми виявили, що африканські сірі папуги добровільно і спонтанно допомагають знайомим папугам досягти мети без очевидної негайної вигоди для себе", - говорить біолог Дезіре Брукс.

Вчені розробили спеціальний тест на альтруїзм і перевірили його на двох групах папуг: восьми сірих папугах і шести гірських ара. Птахів попередньо навчили обмінювати жетони на частування. Потім "добровольців" помістили в прозорий корпус з перегородкою між ними. У передній частині коробки були отвори, через які можна було взаємодіяти предметами з людиною, а стіна між птахами мала отвір, через який вони могли обмінюватися між собою.

Концепцію обміну зрозуміли обидві групи птахів. Разом з тим, коли жетон давали тільки одному птаху, сірі папуги передавали сородичу жетон, а ара – ні. Сім із восьми сірих папуг віддали "монети" своїм родичам, всього вони "пожертвували" 157 з 320 жетонів. Перевагу птахи віддавали тим, з ким вони були більш тісно пов'язані.

Важливим спостереженням, що стосуються сірих папуг, було те, що птахи, судячи з усього, не відчувають ніякої заздрості, якщо інший отримує більше їжі. Всі ці якості жако вчені пов'язують їх з моногамією, а також необхідністю тісної взаємодії у відносно невеликих групах в дикій природі.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Раніше вчені з'ясували, що полівки прерій здатні до емпатії. Раніше вчені вважали, що здатність до емпатії є тільки у тварин з відносно великим мозком: мавп, слонів, собак. Тепер же дослідники встановили, що полівки, відомі як хороші сім'янини, здатні надавати допомогу своїм друзям і родичам.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі