Причиною вимирання печерних ведмедів став осілий спосіб життя – вчені

Поділитися
Причиною вимирання печерних ведмедів став осілий спосіб життя – вчені Печерних ведмедів погубив осілий спосіб життя
Печерні ведмеді вимерли під час останнього льодовикового періоду.

Палеонтологи з Постдамського університету дослідили ДНК печерних і бурих ведмедів, які проживали на території сучасної Іспанії, і прийшли до висновку про те, що стародавні ведмеді створювали аналоги сімей і вели більш осілий спосіб життя, ніж їхні родичі. На думку дослідників, це привело їх до вимирання. Результати досліджень вчених були опубліковані на сайті bioRxiv.

В епоху плейсцетона в Євразії проживало два основних види ведмедів: бурі і печерні. Перші змогли пережити останній льодовиковий період, який стався 26 тисяч років тому, а печерні – ні. Як можна судити з назви, печерні ведмеді воліли зимувати в печерах, в яких збереглися їхні численні рештки.

В якості пояснення того, чому одні ведмеді вижили, а інші – ні, вчені висунули припущення про те, що печерні ведмеді не витримали конкуренції з людьми, які також селилися в печерах. Для того, щоб довести цю гіпотезу, необхідно було впевнитися в тому, що печерні ведмеді залежали від середовища проживання, втрата якого могла негативно позначитися на їхньому виживанні.

Дослідники зуміли відновити повний мітохондріальний геном на основі ДНК, виділеної з не повністю мінералізованих кісток як печерних, так і бурих ведмедів. Рештки тварин були знайдені в печерах на півночі Іспанії. В ході досліджень, виявилося, що в кожній печері, населеної ведмедями, жили споріднені тварини. Це означає, що печерні ведмеді протягом всього свого життя поверталися на зимівлю в одну печеру, де народилися, формуючи сімейну соціальну групу.

Бурі ведмеді знаходили місце випадково, тому, якщо людина займала печеру, ведмідь міг легко знайти заміну своєму притулку, ніж його родич. На думку дослідників, це призвело до вимирання печерних ведмедів і виживання бурих.

Раніше вчені з університету Вайомінга в Ларамі (США) з допомогою точного датування радіовуглецевим останків мегафауны Північної і Південної Америки підтвердили, що у вимиранні мастодонтів, гігантських лінивців та інших великих тварин були винні предки індіанців, які заселили Новий Світ 16-15 тисяч років тому.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі