"Потяг" супутників Ілона Маска викликав побоювання у астрономів

Поділитися
"Потяг" супутників Ілона Маска викликав побоювання у астрономів На даний момент запущено 60 супутників системи © Science Alert
Супутники можуть перешкодити астрономічними спостереженнями із Землі.

Супутники системи Starlink, які були запущені компанією SpaceX і призначені для роздачі високошвидкісного інтернету, викликали занепокоєння у вчених. Як повідомляє Science Alert, після того, як супутники піднімуться на робочу орбіту, їх не можна буде помітити неозброєним оком, але вони можуть перешкодити наземним астрономічним спостереженням.

Як заявив астроном Алан Даффі з Університету Суінберна в Австралії, існуючі супутники вже заважають вченим вести спостереження, але вони розробили способи маскувати їх. На даний момент навколо Землі обертається 5162 об'єкта, дві тисячі з яких знаходиться в робочому стані. Тому виведення на орбіту системи Starlink, яка складається з 12 тисяч супутників, буде безпрецедентним.

Дослідники підкреслюють, що простір, в якому ми живемо, вже наповнений радіохвилями: Wi-Fi, телефонні вишки, бездротові технології, але супутники створюють великі перешкоди для радіотелескопів, ніж що-небудь, розташоване на Землі.

"Повне сузір'я супутників Starlink, швидше за все, буде означати закінчення земних спостережень за допомогою мікрохвильових радіотелескопів, здатні сканувати небо в пошуках слабких радіооб'єктів", - вважає Даффі.

Стурбованість запуском супутників ще в минулому році висловлював астроном Харві Лист з Національної радіоастрономічної обсерваторії США. За його словами, провідні американські обсерваторії вели переговори зі SpaceX ще у 2017 році, намагаючись обговорити небезпеку запуску супутників для спостережень, але вони завершилися невдало.

Крім того, запуск такої кількості супутників може стати загрозою не тільки для радіоспостережень. Ще однією проблемою є космічне сміття.

"SapceX хоче доставити 12 тисяч супутників на низьку навколоземну орбіту, де зосереджена найбільша кількість космічного сміття. Це на 40% більше об'єктів за кілька років, ніж за 60 років, які знадобилися на те, щоб створити поточну кількість космічного сміття", - заявила космічний археолог Еліс Горман.

Хоча в SpaceX передбачили швидке виведення супутників з експлуатації протягом року, у разі передчасної поломки апарати згорять в атмосфері лише через п'ять років. Цього часу достатньо для значної кількості зіткнень. Це, в свою чергу, може викликати ланцюгову реакцію і неприборкане зростання сміття, що відомо як синдром Кесслера, вважають вчені.

Перша партія, що складається з 60 супутників, була запущена з мису Канаверал 24 травня. Система складатиметься з майже 12 тисяч супутників масою в кілька сотень кілограмів, розділених на дві групи. Одна з них буде розташовуватися на висоті від 1110 до 1325 кілометрів, а друга набагато нижче, на висоті від 335 до 346 кілометрів. Супутники зможуть обмінюватися інформацією як з терміналами на Землі, так і між собою.

22 лютого минулого року SpaceX запустила перші два супутники системи.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі