Поховані в мегалітах люди виявилися родичами

Поділитися
Поховані в мегалітах люди виявилися родичами У мегалітах ховали близьких родичів © Википедия
Дослідники припускають, що в мегалітах ховали не випадкових членів суспільства.

Група вчених зі Швеції, Великої Британії та Чехії заявила про те, що люди, яких ховали в мегалітах в Ірландії і Скандинавії, доводилися один одному близькими родичами, при цьому, більшість з них були чоловіками. Як повідомляє N+1, дослідники припускають, що в таких спорудах ховали не випадкових членів суспільства, а тільки родичів.

Мегалітичні споруди почали будувати на Британських островах приблизно 6,5 тисяч років тому, а на території Скандинавії вони з'явилися близько 5,6 тисячі років тому. На їх території, в тому числі, ховали померлих. На думку вчених, мегалітичні споруди були пов'язані розвитком фермерських спільнот, разом з тим, як вони з'явилися і їхня структура залишається загадкою для дослідників.

У ході дослідження вчені прослідковували геноми 24 осіб, похованих в мегалітах на території Ірландії, на Оркнейських островах і на острові Готланд у Балтійському морі 5,8-4,6 тисячі років тому. Крім того, дослідники вивчили ДНК людей, які були знайдені за межами подібних споруд, а також проаналізували раніше відомі геноми 36 осіб, похованих у мегалітах, і 189 осіб з неолітичних спільнот фермерів.

Як і представники інших європейських співтовариств того часу, люди, поховані в мегалітах на Британських островах і в Скандинавії, виявилися генетично схожі на неолітичних фермерів зі Східного Середземномор'я, і, меншою мірою, на мезолітичних мисливців-збирачів, які жили в Європі до їхньої появи. Також з'ясувалося, що стародавні жителі Скандинавії і Британських островів були генетично схожі, і це може вказувати на те, що фермери мігрували уздовж Атлантичного узбережжя Європи. Це підтверджується і археологічними доказами.

Більш того, дослідники виявили, що більшість людей, похованих у мегалітах, були чоловіками, і майже всі з них відносилися до однієї Y-хромосомної гаплогруппи (вона успадковується по чоловічій лінії). У шести випадках дослідники виявили близькі родинні зв'язки. Четверо померлих, похованих у мегалітах в Прімроуз Грейндж і в Карроумор на півночі Ірландії (вони знаходяться на відстані двох кілометрів один від одного), доводилися один одному або батьками і дітьми, або сиблінгами. Троє з них доводилися зведеними або двоюрідними братами, або дядьками і племінницями чи дідами та онуками ще двом - чоловікові і жінці. Родичі другої черги (кузени або зведені сиблінги) були поховані в одній мегалітичній споруді і на острові Готланд.

Раніше повідомлялося про те, що вчені виявили схожий на Стоунхендж пам'ятник, вік якого датується 2700-2500 роками до н. е. Монументальна споруда з майже 100 каменів, заввишки до 4,5 метрів, що стоять півколом, була виявлена за допомогою георадара на глибині близько метра в районі Даррінгтон-уоллс, який раніше не був досліджений.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі