Нове покриття може зробити літаки невидимими для очей

Поділитися
Нове покриття може зробити літаки невидимими для очей Нове покриття зробить літаки невидимими для очей © airwar.ru
Покриття може зробити військову техніку невидимою як для людського ока, так і для радіолокаційних станцій.

Дослідники з Каліфорнійського університету Сан-Дієго розробили спеціальне покриття для будь-якого виду військової техніки, яка в перспективі дозволить зробити її невидимою як для радіолокаційних станцій, так і для людського ока. Покриття розробляється на замовлення міністерства оборони США і вже в наступному місяці буде представлено військовим.

Нове покриття представляє собою тефлон (фторопласт) з мікроскопічними керамічними циліндрами, інтегрованими в його структуру. Інші подробиці про метаматеріали не уточнюються. За словами професора Бубакара Канті, який очолює проект, покриття працює, якщо його товщина становить одну десяту довжини хвилі випромінювання, від якого необхідно замаскуватися. У середньому, довжина хвилі радарів ракет і кораблів становить близько трьох сантиметрів. Для "приховування" літака від нього буде потрібно покриття товщиною три міліметри.

Читайте також: Британські вчені попросили дозвіл на модифікування генів ембріона людини

Вже наявні розробки вчених також використовують тефлон, але в нього вбудовані мікроскопічні металеві частинки. Товщина такого покриття повинна бути в десять разів більше довжини хвилі, від якої необхідно "заховати" той чи інший об'єкт.

За словами Бубакара, його покриття працює з електромагнітним випромінюванням практично будь-якої довжини хвилі, включаючи і видиме з довжиною хвилі від 400 до 700 нанометрів. Покриття на основі фторопласту і керамічних частинок поки може працювати лише з випромінюванням з однієї конкретної довжиною хвилі, а не з кількома. Проте дослідники стверджують, що в перспективі вони зможуть створити метаматеріал, який зможе робити невидимими об'єкти як у видимому, так і радіолокаційному спектрі. Поки ж метаматеріал ефективно працює, якщо випромінювання падає на нього під кутом від 42 до 48 градусів.

За попередніми оцінками використовувати покриття на серійній техніці можна буде вже через п'ять-десять років.

Раніше повідомлялося про те, що вченим вдалося створити "плащ-невидимку" для видимого світла. Плащ представляє собою метаматеріал, основним компонентом якого є мікроскопічні золоті антени розміром близько 30 нанометрів. Вони розташовані на підкладці товщиною 50 нанометрів із золота і фториду магнію.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі