Названа причина різниці у рівні доходів людей

Поділитися
Названа причина різниці у рівні доходів людей Відмінності обумовлені природою мозку © vitvesti.by
Люди технічного складу розуму заробляють більше.

Результати дослідження показали: співробітники з "чоловічим" мозком заробляють більше тих, у кого "жіночий мозок". Так, заробітна плата у жінок з аналітичним складом розуму на 6,3% вище, ніж у представниць прекрасної статі, які покладаються на свої думки і почуття. Ймовірно, справа в тому, що "чоловічі" професії краще оплачуються. До таких висновків у своїй книзі "Наука зла" прийшов професор Кембриджського університету, когнітивний психолог Саймон Барон-Коен, повідомляє Boston Globe. Його позицію поділяє Нік Дрідакіс з Університету Англія Раскіна, пише видання Independent.

Вчені відштовхувалися від теорії, згідно з якою "жіночий" мозок налаштований на емпатію. Його володарі добре розбираються у тому, що відчувають люди. А "чоловічий" мозок схильний до систематизації. Незважаючи на назву, не у всіх чоловіків мозок "чоловічий", і не у всіх жінок - "жіночий".

Фахівці опитали понад 16000 британців. Чоловіки і жінки поділилися інформацією про свою професію і заробітну плату. Також добровольці пройшли тест на те, який у них мозок. Дослідники з'ясували: учасники з "чоловічим" мозком в цілому заробляли приблизно на 9,8% більше добровольців з "жіночим" мозком. Проте в деяких сферах, зокрема, у викладанні, соціальній роботі, мистецтві та обслуговуванні клієнтів процвітали люди з "жіночим" мозком.

"Чоловічий" мозок підвищував заробітну плату менеджерів, адміністраторів, працівників IT-сфери, інженерів і банківських службовців. Нарешті, у деяких учасників мозок однаково добре справлявся і з систематизацією, і з співчуттям. Але все ж такі люди систематизували інформацію гірше, ніж добровольці з "чоловічим" мозком. Тому їх рівень доходів виявився середнім.

Читайте також: Прем'єр-ліга: топ-5 голів 8-го туру

У липні 2011 року провела опитування TNS. З'ясувалося, що в Україні для положення в суспільстві потрібні здоров'я та вплив родичів, а на Заході - інтелект.

Згідно з дослідженнями колективу вчених університету Британської Колумбії у Ванкувері (Канада), бідність негативно позначається на розумових здібностях.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі