NASA склало мозаїки Плутона і Харона з фотографій користувачів соціальних мереж

Поділитися
NASA склало мозаїки Плутона і Харона з фотографій користувачів соціальних мереж © NASA
Фотографії були зібрані в рамках кампанії "#PlutoTime".

NASA склало мозаїки Плутона і Харона з фотографій користувачів соціальних мереж
NASA склало мозаїки Плутона і Харона з фотографій користувачів соціальних мереж

NASA опублікувало зображення Плутона і Харона, що представляє собою мозаїку, складену з фотографій, зібраних в ході кампанії "#PlutoTime", яка розгорнулася в соціальних мережах. Зображення було опубліковане на офіційному сайті NASA.

Концепція кампанії "#PlutoTime" була розроблена командою New Horizons для того, щоб дати жителям Землі можливість зрозуміти, якою є яскравість світла опівдні на Плутоні. Найбільш світлий час на Плутоні відповідає сутінкам або світанку на Землі.

Кампанія "#PlutoTime" стартувала в червні цього року. За цей час понад 339 тисяч користувачів відвідали сайт кампанії і відправили більше семи тисяч зображень зі всієї Земної кулі, включаючи США, Італію, Нову Зеландію, Нідерланди, Канаду, Бразилію, Катар, Францію, Австралію, Румунію, Індію, Колумбію, Венесуелу, Єгипет, Грецію, Росію, Ірландію, Шотландію, Мексику, Англію, Малайзію, Іспанію і Уругвай.

Кампанія була приурочена до зближення станції New Horizons з Плутоном. На даний час автоматична міжпланетна станція знаходиться на відстані більше п'яти мільярдів кілометрів від Землі.

Читайте також: Супутники Плутона: планетологи NASA показали термінатор Харона

New Horizons - автоматична міжпланетна станція NASA, запущена в рамках програми "Нові рубежі" (New Frontiers) і призначена для вивчення Плутона і його природного супутника Харона.

Запуск було здійснено 19 січня 2006 року, з прольотом Юпітера (і гравітаційним маневром в його полі тяжіння) у 2007 році і Плутону - в 2015 році. Повна місія станції New Horizons розрахована на 15-17 років.

Станція New Horizons максимально наблизилася до Плутона (12,5 тисяч км) 14 липня 2015 року в 14:50 за київським часом. Космічний апарат протягом 30 хвилин повинен був провести близько 150 наукових вимірювань. Однак існувала ймовірність, яка дорівнює 0,01%, що New Horizons може бути втрачено через зіткнення з частинками космічного пилу і великими тілами. Після прийняття "дзвінка" від міжпланетної станції, вчені переконалися в успішному виконанні нею своєї головної місії.

Очікується, що в 2019 році станція досягне планетоїда 2014 MU69 – об'єкта в поясі Койпера, обраного в якості можливої нової цілі для New Horizons.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі