Метеорний потік Тауриди може загрожувати Землі – вчені

Поділитися
Метеорний потік Тауриди може загрожувати Землі – вчені У метеорному потоці можуть бути і великі частинки © NASA
Метеорний потік спостерігається у вересні-грудні кожного року.

Група астрономів заявила про те, що метеорний потік Тауриди, крізь який Земля проходить у вересні-грудні кожного року, може становити небезпеку для нашої планети. Як повідомляє "Популярная механика", результати моделювання, яке було проведене дослідниками, показують, що в метеорному рої можуть бути і великі уламки.

Тауриди пов'язані з кометою Енке – вони є шлейфами метеорних частинок, які були виділені з комети в минулому. Через малий розмір частинок, потік вважався безпечним. Але результати моделювання, яке було проведене вченими, показують, що це не зовсім так.

Згідно аналізу даних Western Meteor Physics Group, Земля в цьому році пройде в 30 мільйонах кілометрів від центру потоку Таурид, що приблизно в сто разів перевищує середню відстань між Землею і Місяцем. Це буде найближчим проходженням з 1975 року. Розрахунки також показують, що це буде найкращий час спостереження потоку Таурид до початку 2030-х років. Те, що орбіта метеорного потоку перетинає орбіту нашої планети, викликає стурбованість вчених.

Раніше NASA заявило про те, що в грудні минулого року в атмосфері Землі згорів гігантський метеор. Вибух, який послідував за подією, став другим по силі з тих, які фіксувалися за останні 30 років, і найбільшим з часу падіння Челябінського метеорита.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі