Медики зможуть визначити ризик смерті від майбутніх інфекційних захворювань за аналізом крові

Поділитися
Медики зможуть визначити ризик смерті від майбутніх інфекційних захворювань за аналізом крові Медики зможуть визначити ризик смерті від майбутніх інфекційних захворювань за аналізом крові
Вчені виявили в крові людей біомаркери запальних процесів.

Американські вчені представили простий аналіз крові, який дозволяє визначити, чи помре здорова людина від інфекційних захворювань, наприклад, від пневмонії, в наступні 14 років.

Вчені провели обстеження 10 тисяч добровольців. Це дозволило їм визначити побічний продукт запальних процесів – біомаркери GlycA. Високий показник GlycA в крові є наслідком уповільнених інфекційних захворювань або аномальної активності імунних реакцій. Пов'язані з ним запальні процеси роблять людину більш уразливою до небезпечних інфекцій.

Серед на перший погляд здорових індивідів підвищений рівень GlycA 9 (який зберігається протягом багатьох років) поєднувався з безліччю запальних цитокінів, а також експресією генів, що вказують на підвищену активність нейтрофілів (тип лейкоцитів). Все це - ознаки хронічної запальної реакції всередині організму. Крім того, аналіз лікарняних записів та свідоцтв про смерть показав, що підвищений GlycA посилює ризик тяжких інфекцій, насамперед пневмонії і зараження крові.

Раніше повідомлялося про те, що вчені припустили регенерацію зубів у дорослої людини. До таких висновків вони прийшли в результаті дослідження сухопутних риб цихид.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі