Discovery залишив МКС

Поділитися
Американський шатл Discovery, який здійснює свій останній політ, у понеділок, 7 березня, відстикувався від Міжнародної космічної станції (МКС), через два дні він має повернутися на Землю, повідомляє Національне аерокосмічне агентство США.

За даними НАСА, корабель відчалив від станції о 14:00 за київським часом. На його борту шість американських астронавтів: Стівен Ліндсі (командир), Ерік Боу, Елвін Дрю, Стівен Боуен, Майкл Барратт і Ніколь Стотт. На МКС залишився інтернаціональний екіпаж 26-ої експедиції у складі американців Скотта Келлі (командир) і Кетрін Коулман, росіян Олександра Калері, Олега Скрипочки і Дмитра Кондратьєва та італійця Паоло Несполі.

НАСА відзначає, що через півгодини після розстикування шатл здійснить обліт МКС для фотографування і потім зовсім відлетить від станції.

За інформацією агентства, у понеділок також відбудеться останній огляд теплозахисних плиток корабля на предмет встановлення можливих пошкоджень, отриманих під час польоту. Огляд здійснять астронавти за допомогою дистанційного маніпулятора, на кінці якого буде закріплена штанга з камерами.

У вівторок екіпаж Discovery перевірить роботу його систем перед посадкою. Приземлення корабля
у Космічному центрі імені Кеннеді в штаті Флорида планується 9 березня о 18:58 за київським часом. Погода під час посадки очікується сприятлива. НАСА також повідомляє, що сумарна тривалість всіх польотів Discovery складе рівно рік.

Шатл Discovery стартував у космос 39-й раз 25 лютого і причалив до МКС 26 лютого. Він доставив на станцію багатоцільовий модуль "Леонардо" з вантажами і платформу з радіатором для системи терморегулювання американського сегменту МКС. Корабель також привіз на станцію робота Robonaut-2, що має людиноподібн
у голову і дві руки-маніпулятори. Він призначений для виконання робіт у невагомості.

У ході польоту астронавти С.Боуен і Е.Дрю виконали два виходи у відкритий космос.
Окрім того, екіпаж відремонтував американські систему отримання кисню OGS і систему видалення вуглекислого газу CDRA. Discovery провів підйом висоти польоту МКС майже на два кілометри.

Корабель Discovery вперше він ві
ирушив у космос у серпні 1984 року. У 1990 році він вивів на орбіту Космічний телескоп імені Габбла. У 1994 році на ньому вперше здійснив політ російський космонавт (Сергій Крикалев). У 1995 році Discovery вперше зблизився з російською орбітальною станцією "Мир". У 1998 році на цьому шатлі злітала найбільш літня людина (77-річний Джон Гленн).

За матеріалами «Інтерфакс-Україна»

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі