Астрономи зробили знімок туманності "Серце"

Поділитися
Астрономи зробили знімок туманності "Серце" © Naked Science
Туманність розташована в 7500 світлових років від Землі.

Астрономи зробили знімок туманності «Серце»
Астрономи зробили знімок туманності «Серце»

Астрономам вдалося зробити знімок туманності "Серце" або IC 1805, яка розташовується в сузір'ї Кассіопеї. На знімку чітко видно червонувате світіння кордонів туманності, яке є результатом випромінювання водню.

Своєю незвичайною формою і світінням туманність зобов'язана групі зірок, які впливають на неї. Вони знаходяться в самому центрі "Серця" і представляють собою молоді світила з розсіяного скупчення Мелотт 15. Своїм потужним випромінюванням і вітрами вони формують кілька мальовничих пилових стовпів.

Скупчення Мелотт 15 має в своєму складі кілька яскравих зірок, маса яких перевершує сонячну в 50 разів. У ньому також містяться і тьмяні зірки, усього в половину маси Сонця. У Мелотт 15 виник і мікроквазар, який був викинутий зі скупчення кілька мільйонів років тому. На верхньому правому краї зображення можна розгледіти сусідку туманності "Серце" – туманність "Риб'яча Голова".

Раніше повідомлялося про те, що астрономам вдалося зробити знімок потрійної туманності. Трироздільна туманність розташовується на відстані 9 тисяч світлових років від Землі і представляє собою область активного зореутворення в сузір'ї Стрільця.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі