Астрономи помітили за Юпітером "колиску" комет

Поділитися
Астрономи помітили за Юпітером "колиску" комет За Юпітером виявили "шлюз" для комет © youtube.com
"Шлюз" дозволяє крижаним небесним тілам проникати у внутрішню Сонячну систему і перетворюватися на комети.

Команда астрономів заявила про те, що за Юпітером розташовується "колиску" комет. Область з астероїдами представляє собою своєрідний "шлюз", який дозволяє крижаним небесним тілам проникати у внутрішню Сонячну систему і перетворюватися на комети, повідомляє Naked science.

Комета – це небесне тіло, яке складається з льоду, кам'яної породи і домішок. При наближенні до зірки зовнішні оболонки льоду нагріваються і починають танути, залишаючи за кометою хвіст з речовини. Астероїди ж відрізняються від комет тим, що практично не подають сигналів астрономам, тому їх важко помітити.

Але існує клас небесних тіл, який називають кентаврами. Це небесні тіла, які є перехідним етапом між астероїдами і кометами. Їхня поверхня багата летючими речовинами, що випаровуються при наближенні до Сонця. Разом з тим, як правило, кентаври набагато більші за комети.

Вважається, що кентаври походять з поясу Койпера - регіону, населеного крижаними об'єктами за межами Нептуна. Контакти з цією планетою-гігантом змушують деяких кентаврів мігрувати ближче до Сонця. Там вони стають кометами сімейства Юпітера, так як рухаються близько до цього гіганту та через перебування під сонячними променями починають отримувати хвости. Але довгий час вчені не розуміли, як відбувається цей перехід.

У ході дослідження вчені створили комп'ютерну симуляцію, яка відтворила орбіту комети 29P/Швассмана - Вахмана. Це об'єкт діаметром близько 65 кілометрів, орбіта якого пролягає між орбітами Юпітера і Нептуна.

Комп'ютерне моделювання і аналіз орбіти дозволили вченим з'ясувати, що кентаври, що проходять через регіон, в якому спостерігається 29P/Швассмана - Вахмана, служать джерелами двох третин всіх комет у Сонячній системі. Також вчені розрахували, що в цьому "шлюзі" за Юпітером має існувати не менше тисячі об'єктів - у два рази більше, ніж астрономи виявили сьогодні.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Раніше повідомлялося про те, що астероїд, який пролетів повз Землю в ніч на Хелловін, насправді є мертвою кометою. Вченим вдалося встановити, що діаметр 2015 TB145 становить близько 600 метрів, і він робить повний оборот навколо своєї осі за п'ять годин.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі